Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.09.2022]

Maciej Żerelik
sytuacja na rynku kryptowalut 19.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 19 września

Spis treści:


Bitcoin nurkuje poniżej 19 000 USD. ETH spada do 1300 dolarów

Bitcoin nie zdołał utrzymać się powyżej 19 tys. dolarów. Aktywo straciło 8% w ciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego tekstu, kurs BTC jest notowany w okolicach 18 500 dolarów. Z kolei druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta straciła w ciągu ostatnich 24 godzin 10,8%, nurkując poniżej poziomu 1300 dolarów.

Wszystkie z 10 czołowych kryptowalut również znajdują się w czerwonej strefie. Największy spadek zanotowało Caradano (-10,6%), pomimo faktu, że w tym tygodniu otrzyma ważną aktualizację Vasil.

Czytaj więcej: Bitcoin nurkuje poniżej 19 000 USD. ETH spada do 1300 dolarów


Ripple vs. SEC: obie strony chcą szybkiego rozstrzygnięcia

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Ripple Labs złożyły wnioski o wydanie wyroku podsumowującego, co oznacza, że ich spór może niedługo się zakończyć. Obie strony uważają, że sąd otrzymał wystarczającą ilość dowodów i chcą, żeby rozstrzygnął, czy sprzedaż XRP naruszyła prawo związane z emisją papierów wartościowych.

Czytaj więcej: Ripple vs. SEC: obie strony wnoszą o szybki wyrok w sprawie


Binance popełnia błąd warty 19 mln dolarów

Giełda Binance popełniła kosztowny błąd. Doprowadził on do wypłaty użytkownikom 4,8 miliona tokenów Helium (HNT) – czyli około 19 milionów dolarów. Według Coindesk, problem ma związek z metodami śledzenia depozytów w Helium. Zdecentralizowana sieć posiada natywny token HNT służący do nagradzania właścicieli hotspotów oraz monetę MOBILE, która jest wypłacana operatorom infrastruktury Helium 5G.

Binance błędnie połączył te aktywa. Tak więc użytkownicy, którzy zdeponowali MOBILE, otrzymali w zamian równoważną liczbę bardziej wartościowych HNT. Jak pisze CoinDesk, wielu z nich szybko sprzedało tokeny z zyskiem.

Czytaj więcej: Binance popełnia błąd warty 19 mln dolarów


Korea Południowa domaga się ścigania Do Kwona przez Interpol

Południowokoreańscy prokuratorzy zwrócili się do Interpolu z prośbą o wystawienie czerwonej noty, która pomorze w zatrzymaniu Do Kwona. Jak podają śledczy, współtwórca Terraform Labs nie współpracuje z nimi podczas dochodzenia w sprawie upadku tokenów TerraUSD i LUNA oraz ukrywa się. Wcześniej Singapurska policja zdementowała doniesienia, jakoby Kwon przebywał na terenie azjatyckiego miasta-państwa. Koreańczyk pozostaje w nieznanym miejscu, jednak nadal wypowiada się w mediach społecznościowych i w ostatnich dniach zamieścił na Twitterze wpis, w którym twierdzi, że współpracuje z prokuraturą oraz nie jest zbiegiem.

Czytaj więcej: Korea Południowa domaga się ścigania Do Kwona przez Interpol


Mike McGlone: Bitcoin osiągnie 100 tys. dolarów w ciągu trzech lat

Starszy analityk ds. towarów w Bloomberg stwierdził, że akceptacja i popyt na bitcoina rośnie. Mike McGlone jest przekonany: każdy sygnał rynkowy wskazuje, że rośnie też wartość pierwotnej kryptowaluty.

Ekspert porównał obecny spadek cen kryptowalut do spadku indeksu NASDAQ w 2002 roku i późniejszego stałego wzrostu przez długi okres czasu. Analityk przekonuje, że Bitcoin skorzysta jedynie z „nowego rozdziału gospodarki”, w którym spekulacja nie jest napędzana jedynie tym, ile pieniędzy drukuje Rezerwa Federalna (Fed).

Czytaj więcej: Mike McGlone: Bitcoin osiągnie 100 tys. dolarów w ciągu trzech lat


Pierwszy atak związany z forkiem Ethereum – ETHW

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem BlockSec odkryła exploit związany z forkiem Ethereum PoW (ETHW). Smart kontract OmniBridge dla Gnosis Chain nieprawidłowo sprawdzał parametr chainID. Dzięki temu napastnicy mogli uzyskać dodatkowe 200 ETHW.


Netflix zaakceptuje kryptowaluty w Europie

Szef WhiteBIT Vladimir Nosov ujawnił na Instagramie, że giełda kryptowalut uzgodniła partnerstwo z europejskim oddziałem Netflixa. Jeszcze pod koniec 2022 roku użytkownicy serwisu streamingowego będą mogli płacić abonament cyfrowymi aktywami. –> źródło: Instagram


Brytyjski regulator ostrzega inwestorów przed FTX

FCA wydało ostrzeżenie dotyczące działalności giełdy kryptowalutowej FTX. Według regulatora, zarejestrowana na Bahamach platforma prowadzi nielicencjonowane operacje w Wielkiej Brytanii. –> ForkLog


Profanity zhackowane na 3,3 mln dolarów

Hakerzy ukradli około 3,3 mln dolarów w kryptowalucie od użytkowników Ethereum, którzy wygenerowali adresy za pośrednictwem narzędzia Profanity. Zespół 1inch Network już wcześniej ostrzegał o podatności serwisu na ataki.


Departament Sprawiedliwości powołał jednostkę do ograniczania krypto przestępczości

Departament Sprawiedliwości (DOJ) Stanów Zjednoczonych stworzył jednostkę składającą się z ponad 150 prokuratorów federalnych, której celem będzie zwalczanie działalności przestępczej związanej z kryptowalutami. Ponadto rząd planuje wprowadzić zestaw ram regulacyjnych, które powinny wspomóc rozwój lokalnego sektora aktywów cyfrowych. –> źródło: CryptoPotato


EVGA przestanie produkować karty graficzne. Winne The Merge

EVGA, jeden z największych producentów kart graficznych, ogłosił, że wycofuje się z biznesu ze względu na ponure perspektywy finansowe w sektorze po Merge i „złe traktowanie” ze strony swojego partnera – Nvidii. –> źródło: Coindesk

sytuacja na rynku kryptowalut 19.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.