Binance popełnia błąd warty 19 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Binance popełnia błąd warty 19 mln dolarów

Redakcja
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Giełda Binance popełniła kosztowny błąd. Doprowadził on do wypłaty użytkownikom 4,8 miliona tokenów Helium (HNT) – czyli około 19 milionów dolarów.


Według Coindesk, błąd ma związek z metodami śledzenia depozytów w Helium. Zdecentralizowana sieć posiada natywny token HNT służący do nagradzania właścicieli hotspotów oraz monetę MOBILE, która jest wypłacana operatorom infrastruktury Helium 5G.

Binance błędnie połączył te aktywa. Tak więc użytkownicy, którzy zdeponowali MOBILE, otrzymali w zamian równoważną liczbę bardziej wartościowych HNT. Jak pisze CoinDesk, wielu z nich szybko sprzedało tokeny z zyskiem.

W chwili pisania tego tekstu błąd został poprawiony. Posiadaczom tokenów zalecono wstrzymanie depozytów w HNT i MOBILE na Binance do czasu pełnego rozwiązania sytuacji.

Dla przypomnienia, zespół Helium ogłosił migrację na blockchain Solana pod koniec sierpnia. Propozycja poprawy protokołu zostanie aktywowana po zatwierdzeniu w głosowaniu społeczności.

W lutym media informowały, że Helium pozyskało 200 mln USD finansowania przy wycenie 1,2 mld USD.

Błąd konkurencji – Coinbase

Z kolei nie tak dawno giełda kryptowalut Coinbase popełniła błąd techniczny w notowaniach rynkowych gruzińskiego lari, 100-krotnie przekraczając jego rzeczywistą wartość – serwis wycenił go na 290 dolarów zamiast 2,90 dolara.

Z okazji skorzystało około 1000 użytkowników. Gruzińska społeczność krypto szacuje, że straty Coinbase mogą wynosić od 14 do 140 milionów dolarów. Coinbase zaprzecza jednak tym przypuszczeniom.

Przedstawiciel giełdy powiedział, że z błędu skorzystało jedynie 0,001% ogólnej liczby użytkowników, którzy mogli wypłacić z giełdy niewielką ilość środków. Giełda zamierza jednak odzyskać nieprawidłowo pobrane fundusze.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.