Korea Południowa domaga się ścigania Do Kwona przez Interpol | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa domaga się ścigania Do Kwona przez Interpol

Redaktor: Albert Czajkowski
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Według Financial Times, południowokoreańscy prokuratorzy zwrócili się do Interpolu o wydanie czerwonej noty w sprawie Do Kwona. Kwon, współzałożyciel firmy kryptowalutowej Terraform Labs, rzekomo odmawia współpracy w ramach śledztwa dotyczącego krachu tokenów TerraUSD i LUNA o wartości 40 mld USD.


Czerwone noty są wydawane w odniesieniu do poszukiwanych, którzy powinni stawić się przed sądem lub do odbycia kary. Strona internetowa Interpolu stwierdza, że czerwona nota to „wniosek do organów ścigania na całym świecie o zlokalizowanie i tymczasowe aresztowanie osoby w oczekiwaniu na ekstradycję, wydanie lub podobne działania prawne”.

Południowokoreańscy prokuratorzy mieli również zwrócić się do ministerstwa spraw zagranicznych tego kraju o anulowanie południowokoreańskiego paszportu Kwona, ponieważ „najwyraźniej ucieka i nie ma zamiaru stawić się na przesłuchanie”.

Kwon zapewnia, że nie ucieka przed władzami

Kwon powiedział w sobotę, że nie próbuje unikać żadnych władz. – Nie uciekam przed jakąkolwiek agencją rządową. W pełni współpracuję i nie mam nic do ukrycia – napisał w odpowiedzi na doniesienia Reutera, który podawał, że według policji z Singapuru nie przebywa na terenie azjatyckiego państwa-miasta. Singapurska policja wyraziła gotowość udzielenia pomocy Korei Południowej „w ramach jej ustawodawstwa krajowego i zobowiązań międzynarodowych”.

Ostatnie znane miejsce pobytu Do Kwona to Singapur. Mimo tego, że nie ujawnia swej lokalizacji, wciąż jest aktywny w mediach społecznościowych. W sobotę opublikował tweeta: „Wiele można powiedzieć o społeczeństwie na podstawie sposobu, w jaki wychowuje ono swoją młodzież i grzebie swoich zmarłych”. Ponadto wskazał, że broni swego dobrego imienia w wielu jurysdykcjach i w najbliższych kilku miesiącach zamierza oczyścić się ze wszystkich zarzutów.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.