Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.07.2023]

Kursy kryptowalut 19.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 lipca 2023 roku


Spis treści:


Coraz więcej inwestorów przekłada ether ponad bitcoina

Najnowszy raport od giganta inwestycji – Fidelity Digital Assets – przedstawia przyszłość ekosystemu Ethereum w bardzo dobrym świetle. W opublikowanym dokumencie wskazuje się na pozytywne zmiany, jakie zaszły w tej sieci w drugim kwartale tego roku. Chociaż obecnie na to się nie zapowiada, to wiele ankietowanych osób wskazuje na to, że ETH kiedyś przegoni bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej. Czy to może się faktycznie kiedyś udać?

Czytaj więcej: Sytuacja Ethereum jest bardzo dobra. Wzrostowe prognozy względem BTC

Ten bank zdobywa coraz większe zaufanie branży kryptowalut

Po zamknięciu się Silvergate oraz upadku Signature Bank, rynek kryptowalut stracił bardzo ważnych partnerów z sektora tradycyjnej bankowości. Emitenci stablecoinów oraz scentralizowane giełdy do handlu cyfrowymi aktywami przecież muszą posiadać zaufany podmiot, któremu powierzą zdeponowanie miliardów dolarów. Okazuje się, że na rynku pojawił się nowy gracz, który zdobywa coraz więcej kluczowych partnerów.

Czytaj więcej: Po upadku Silvergate to ten bank stał się liderem w branży kryptowalut

Ile będzie trwała nowa hossa? Co warto wiedzieć przed jej nadejściem?

Obecnie doświadczamy powolnej odwilży po srogiej kryptozimie, która zmroziła w ostatnich miesiącach cały rynek kryptowalut. Coraz więcej się mówi o tym, że czas już szykować się na nową hossę. Czym generalnie charakteryzuje się to zjawisko? Jakie strategie warto znać i o czym należy pamiętać, by jak najbardziej wykorzystać potencjał tego czasu na rynku cyfrowych aktywów? O tym piszemy poniżej.

Czytaj więcej: Kiedy następna hossa na kryptowaluty? Jak się do niej przygotować i w co inwestować?

Tych faktów o Ripple zapewne nie zna większość osób

O firmie Ripple stojącej za tokenem XRP w ostatnim czasie jest głośno we wszystkich kryptowalutowych mediach ze względu na ich częściowe, ale jakże ważne, zwycięstwo w sądzie nad SEC. Jednakże poza swoją kryptowalutą, wokół której toczy się cały konflikt z amerykańskim regulatorem, firma ma o wiele więcej do zaoferowania sektorowi finansowego. W poniższym artykule opisujemy historię powstania Ripple, różne jej segmenty działania i ciekawe fakty, o których pewnie większość z Was mogła nie słyszeć.

Czytaj więcej: Czym zajmuje się Ripple?

Vitalik Buterin przedstawia nowe udogodnienia dla użytkowników Web3

Współtwórca Ethereum przemawiał w tym tygodniu podczas konferencji poświęconej społeczności tego projektu. Podczas swojego wystąpienia omawiał koncepcję abstrakcji kont. Buterin wyjaśniał, że nowa aktualizacja, jaka zostanie wprowadzona niedługo do tego blockchaina może diametralnie zmienić możliwości zarządzania naszymi cyfrowymi portfelami. Co więcej, przy okazji może zostać rozwiązany problem opłat transakcyjnych tej sieci, a jako wiadomo, to nie są tanie rzeczy.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin: Abstrakcja kont odmieni system opłat w Ethereum

OpenSea działa jak nielegalne kasyno?

Lider rynków do handlu niewymiennymi tokenami (NFT) postanowił wstrzymać jeden listowanych u siebie projektów. Twórca tej kolekcji zarzucił platformie, że nie miała podstaw do jej wycofania i stwierdził, że OpenSea stosuje podwójne standardy. Doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, aczkolwiek ciężko stwierdzić, czy któraś ze stron coś ukrywa przed opinią publiczną czy może zawiodła komunikacja.

Czytaj więcej: OpenSea działa nielegalnie? Platforma wywołuje kontrowersje wstrzymaniem pewnej kolekcji

Nasdaq zmienia plany wobec kryptowalut

Nowojorski operator giełdowy w zeszłym roku zapowiedział utworzenie specjalnych funduszy powierniczych dla rynku cyfrowych aktywów. Jeszcze do niedawna realizacja tego planu była procesowana bez większych przeszkód, aczkolwiek teraz pojawiły się pewne kłopoty. Nasdaq poinformowało, że na razie odkłada ten cel na później, bowiem obecny krajobraz regulacyjny jest na tyle niepewny, że wprowadzenie go w życie jest nie niewykonalne.

Źródło: Coindesk

Senat USA rozważa kontrowersyjny projekt ustawy odnośnie DeFi

Proces legislacyjny w Stanach Zjednoczonych przypomina czasami próbę pchania pod górę syzyfowego głazu. Teraz w amerykańskim Senacie pojawiła się propozycja, która narzucałaby na zdecentralizowane protokoły bardzo rygorystyczne dyrektywy. Oficjalnie miałyby one mieć na celu walkę z terroryzmem i praniem pieniędzy. Jednakże sektor DeFi charakteryzuje się rzeczami, które na starcie nie do końca współgrają z naturą scentralizowanych podmiotów, przez co ciężko jest narzucać na niego takie same wymogi prawne. Jednakże to właśnie się obecnie dzieje.

Źródło: Coindesk

Rosja lada moment może wystartować z cyfrowym rublem

Federacja Rosyjska szuka stale nowych sposobów, by ominąć zachodnie sankcje gospodarcze. Dużym problemem dla Rosji jest znalezienie alternatywy, która by pomogła jej przeprowadzać transfery transgraniczne. Urzędnicy rozważają różne opcje, w tym powołanie do życia chociażby narodowej giełdy kryptowalut, za pośrednictwem której by przesyłano środki za granicę. Wygląda jednak na to, że najbliższej Rosjanom do posłużenia się opcją cyfrowej waluty banku centralnego. Jeżeli wszystko się uda, to już w przyszłym miesiącu mogą rozpocząć się testy cyfrowego rubla.

Źródło: Bloomberg

Łowcy głów na blockchainie szukają adresów Muska, Do Kwona i SBFa

Wczoraj oficjalnie wystartowała nowa platforma do handlu informacjami. Intel Exchange to miejsce, w którym można składać zlecenia, by zidentyfikować dane personalne osoby stojącej za danym adresem kryptowalutowym. Oficjalnym założeniem jest pomoc w namierzaniu cyberprzestępców, którym udało się uciec ze środkami pochodzącymi z exploitów. W ramach startu tego serwisu ogłoszono dosyć kontrowersyjny konkurs. Polega on na tym, by namierzyć adresy portfeli Elona Muska, Do Kwona oraz Sama Bankmana-Frieda. Nagrody za niektóre zlecenia są naprawdę wysokie.

Źródło: CryptoSlate

Kursy kryptowalut 19.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.