Sytuacja Ethereum jest bardzo dobra. Wzrostowe prognozy względem BTC | Wiadomości | CrypS.

Sytuacja Ethereum jest bardzo dobra. Wzrostowe prognozy względem BTC

shanghai Ethereum [ETH]

Fidelity Digital Assets przedstawiło swoją prognozę dla ETH. Z kolei ankieta przeprowadzona przez CryptoVantage wykazała, że 47% inwestorów oczekuje, że ether prześcignie bitcoina.


Ethereum ma przed sobą świetlaną przyszłość?

Fidelity Digital Assets opublikowało 18 lipca swój raport dot. rynku kryptowalut. Dokument powinien ucieszyć zwłaszcza tych, którzy zainwestowali w ETH. Firma twierdzi, że walor ten ma przed sobą świetlaną przyszłość. Pomijając kwestie analizy technicznej, eksperci wskazują na „dynamikę [powstawania] nowych adresów” czy wzrost liczby walidatorów sieci. Wskaźniki te pokazują niemal stały rozwój blockchaina Ethereum.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Według raportu Fidelity, zmiany w sieci, jakie zaszły w niej w efekcie wdrażania Ethereum 2.0,  spowodowały spadek podaży ETH w obiegu. I to o ok. aż 700 000 etherów. Ponadto analitycy twierdzą, że dane Glassnode pokazują rosnącą liczbę adresów w łańcuchu, w tym tych, za pomocą których zawierano dopiero pierwszą transakcję. To dowód na rosnącą adopcję.

Raport wskazuje również na 15-procentowy wzrost liczby aktywnych walidatorów Ethereum w drugim kwartale br. W tle mamy oczekiwania związane ze spodziewaną poprawą wydajności smart kontraktów i obniżeniem kosztów zawierania transakcji.

Wskaźniki dot. instrumentów pochodnych nie są już takie bycze

Co innego sugerują jednak wyniki analiz dot. kwartalnych kontraktów futures na ether. Pokazują pewien niepokój inwestorów. Mowa o kontraktach, które są zawierane na określony miesiąc i zwykle sprzedawane z premią od 5% do 10% w porównaniu z rynkami spot. Według danych Laevitas, trzymiesięczna premia za kontrakty futures na ETH wynosi obecnie 4%. To poniżej neutralnego progu. Pokazuje nam to, że inwestorzy są dziś mniej skłonni do stosowania dźwigni finansowej dla zwyżkowych pozycji ETH.

Z kolei ankieta przeprowadzona przez CryptoVantage w gronie 1000 mieszkańców Ameryki Północnej, którzy inwestowali w kryptowaluty w ciągu ostatnich pięciu lat, wykazała, że aż 46% określiło ether jako rodzaj waloru, który docelowo “prześcignie” bitcoina pod kątem kapitalizacji rynkowej.

Dziś jeden ether kosztuje 1908 USD, co oznacza 1-procentowy skok w skali tygodnia. Od wczoraj kurs wzrósł o 0,4%.

shanghaireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.