Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.05.2023]

Dawid Kucharczyk
Kurs kryptowalut 16.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 maja 2023 roku


Spis treści:


MiCa wejdzie w życie w przyszłym roku

Wszyscy ministrowie finansów z krajów należących do Unii Europejskiej zagłosowali za prowadzeniem MiCa (Markets in Crypto Assets) oraz kilku poprawek dot. przepisów z tej ustawy. Pakiet regulacji dla kryptowalutowych podmiotów z UE wejdzie w życie w przyszłym roku. MiCa w teorii ma zapewnić większą ochronę firmom oraz inwestorom z sektora cyfrowych aktywów. Czy jednak tak będzie w praktyce? Zobaczymy

Czytaj więcej: MiCa oficjalnie zatwierdzona przez ministrów finansów UE


SEC lekceważy petycję od Coinbase

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) udzieliła formalnej odpowiedzi giełdzie Coinbase. Chodzi o petycję, w której firma prosiła regulatora o jasne regulacje dotyczące kryptowalut. Komisja, na czele której stoi Gary Gensler, stwierdziła, że uregulowanie tego rynku może zająć lata. Dodała, że działania egzekucyjne dot. kryptowalutowych firm będą kontynuowane.

Czytaj więcej: SEC odpowiada Coinbase: odcinamy się od słów Genslera i nie przygotujemy dla was regulacji


W czerwcu Optimism przejdzie kluczową aktualizację

Rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Optimism ma już wkrótce przejść długo oczekiwaną aktualizację Bedrock. Stanie się to dokładnie 6 czerwca. Oczekuje się, że posunięcie to spowoduje znaczne obniżenie opłat transakcyjnych w sieci, zapewni większe bezpieczeństwo sieci i lepszą kompatybilność z Ethereum.

Czytaj więcej: Aktualizacja Optimism – Bedrock – już w czerwcu! Jakie zmiany wprowadzi?


Amazon wdroży AI do swojego systemu logistyki dostaw

Gigant z rynku e-commerce dostrzega wiele możliwości, jakie generuje wdrożenie sztucznej inteligencji do swoich struktur. Firma zamierza przyśpieszyć realizację zamówień dla klienta dzięki wsparciu ze strony AI. Pomysł bardzo fajny.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja zoptymalizuje logistykę i szybkość dostaw od Amazon


Kryptowalutowe fundusze notują odpływy czwarty tydzień z rzędu

To już czwarty tydzień kiedy z krypto funduszy odpływają pieniądze. W ostatnim tygodniu (od 29 kwietnia do 5 maja) odpływ wyniósł aż 53,8 mln USD. Tydzień wcześniej było to 72,1 mln USD. W ciągu ostatnich czterech tygodni odpływ wyniósł 200 mln USD, co odpowiada 0,6% AUM. Wartość funduszy kryptowalutowych spadła o 13% od szczytu z połowy kwietnia.

Czytaj więcej: Inwestorzy porzucają kryptowalutowe fundusze


Sieć Bitcoin Cash wdrożyła aktualizację CashTokens

Deweloperzy Bitcoin Cash wydali aktualizację CashTokens. Wprowadza ona kilka ciekawych innowacji. Po pierwsze umożliwia emitowanie cyfrowych aktywów (wymiennych i niewymiennych) w ramach sieci. Po drugie zmniejsza rozmiaru transakcji, co przyspieszy transfer danych. Wprowadza także ulepszenia w smart kontraktach, które umożliwiają funkcjonalność powtarzalnych płatności, handel instrumentami pochodnymi i crowdfunding.

Czytaj więcej: Aktualizacja CashTokens aktywowana w sieci Bitcoin Cash


Samochody Tesla wykrywają senność kierowców

Użytkownik Twittera o pseudonimie Green odkrył nowe, ciekawe funkcje w samochodach Tesla. Okazuje się, że firma wprowadziła w pojazdach system monitorowania kierowców, który zalicza ziewnięcia, mrugnięcia i inne oznaki senności. Póki co nie wiadomo jednak w jaki sposób Tesla planuje wykorzystać te informacje – można jedynie spekulować.

Czytaj więcej: Samochody Tesla wykrywają senność kierowcy


Giełda OKX wprowadzi handel tokenami BRC-20

Uruchomiony w styczniu tego roku protokół Ordinals ma tyle samo zwolenników, co wrogów. Tokeny BRC-20, które powstają dzięki wdrożeniu tego rozwiązania doprowadziły w ostatnim czasie do dynamicznego wybicia cen opłat transakcyjnych w sieci Bitcoina. Jednak giełda OKX dostrzega duże zalety płynące z tego standardu tokenów i umożliwi swoim klientom ich mint oraz handel na swojej platformie —> źródło: the Block


Prezes FDIC obarcza kryptowaluty winą za upadek Signature Bank

Signature Bank był silnie związany z firmami z sektora kryptowalut. Spora część jego depozytów pochodziła właśnie od podmiotów z tej branży. To natomiast przyczyniło się ponoć do upadku instytucji, bowiem nie do końca rozumiała ona ”płyną naturę” cyfrowych aktywów. Przynajmniej tak uważa prezes Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).


Prokuratorzy z Korei Południowej najechali na siedziby UpBit i Bithumb

Południowokoreańscy prokuratorzy podobno dokonali nalotu na biura dwóch wiodących giełd kryptowalutowych w tym kraju – Upbit i Bithumb. Naloty miały miejsce w ramach trwającego dochodzenia przeciwko Kim Nam-kuk. –> źródło: CryptoPotato


CZ przestał obserwować Elona Muska na Twitterze. Dlaczego?

CEO Binance – Changpeng Zhao (CZ), niedawno przestał obserwować szefa Tesli i SpaceX – Elona Muska na Twitterze. Co ciekawe, panowie mieli długą i raczej pozytywną relację. Żaden z dyrektorów nie skomentował sprawy. Krypto Twitter rozpoczął jednak spekulacje, które mogło wywołać napięcie między miliarderami.

Jeden z użytkowników Twittera spekulował, że CZ mógł przestać lubić Elona od czasu, gdy Twitter wszedł w partnerstwo z eToro.

Inni użytkownicy Twittera spekulują, że CZ-towi może nie podobać się kierunek, w który zmierza Twitter. Musk ogłosił niedawno, że ustąpi ze stanowiska prezesa platformy na rzecz Lindy Yaccarino – byłej dyrektor wykonawczej w NBC.

Kurs kryptowalut 16.05.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.