Aktualizacja CashTokens aktywowana w sieci Bitcoin Cash | Wiadomości | CrypS.

Aktualizacja CashTokens aktywowana w sieci Bitcoin Cash

Dawid Kucharczyk

Deweloperzy Bitcoin Cash wydali aktualizację CashTokens, która umożliwia emisję cyfrowych aktywów w ramach sieci. BCH początkowo odnotował wzrost swojego kursu, jednak jego cena wróciła już do poprzednich poziomów.


Dzięki CashTokens, użytkownicy będą mogli tworzyć wymienne i niewymienne tokeny, a także aplikacje DeFi oparte na Bitcoin Cash. Aktualizacja ma również zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i prywatność protokołu. Na blogu deweloperów możemy przeczytać:

CashTokens są wbudowanym dodatkiem do sieci Bitcoin Cash. Portfele obsługujące tokeny używają unikalnych adresów płatności lub parametrów żądania, aby rozliczyć się z możliwości otrzymania utworzonych monet, więc użytkownicy nie muszą się martwić o kompatybilność podczas wysyłania.

CashTokens wprowadza także inne innowacje. Jest to m.in. zmniejszenie rozmiaru transakcji, co przyspieszy transfer danych, a także ulepszenia w smart kontraktach, które umożliwiają funkcjonalność powtarzalnych płatności, handel instrumentami pochodnymi i crowdfunding.

Wsparcie od Binance

Aktualizacja została wsparta przez giełdę kryptowalut Binance. Platforma tymczasowo wstrzymała wypłaty BCH i wznowiła je po pomyślnym uruchomieniu nowych funkcji. Przedstawiciele platformy obiecali przestrzegać wszystkich wymagań technicznych związanych z Bitcoin Cash.

Po uruchomieniu CashTokens, cena BCH wzrosła o kilka procent, jednak od tego czasu cofnęła się do poziomu sprzed wzrostów i oscyluje w okolicach 115 dolarów.

bch cena

Co ciekawe, w listopadzie 2022 roku premier St. Kitts i Nevis  – Terrence Drew –  zapowiedział, że BCH może stać się legalnym środkiem płatniczym w tym kraju. Według niego kryptowalutowa rewolucja może przynieść „ogromne korzyści i możliwości dla biznesu”.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.