Aktualizacja Optimism - Bedrock - już w czerwcu! Jakie zmiany wprowadzi? | Wiadomości | CrypS.

Aktualizacja Optimism – Bedrock – już w czerwcu! Jakie zmiany wprowadzi?

Jacek Walewski
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy Ethereum [ETH]

Rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Optimism ma już wkrótce przejść długo oczekiwaną aktualizację Bedrock. Stanie się to dokładnie 6 czerwca. Oczekuje się, że posunięcie to spowoduje znaczne obniżenie opłat transakcyjnych w sieci, zapewni jej większe bezpieczeństwo i lepszą kompatybilność z Ethereum.


Bedrock przed nami

Optimism to rozwiązanie skalujące warstwy 2, które pozwala na poprawę działania głównej sieci Ethereum. Chodzi o uwolnienie tego drugiego projektu od problemu dużej liczby transakcji, które obecnie trzeba przetwarzać w sieci głównej ETH.

Zespół Optimism w dniu 15 maja poinformował w wątku na Twitterze, że 6 czerwca sieć będzie niedostępna przez od dwóch do czterech godzin w trakcie aktualizacji.

W dniu aktualizacji transakcje, wpłaty i wypłaty, będą niedostępne na czas przestoju, a sieć OP Mainnet nie będzie się rozwijać

–  czytamy.

Bedrock zostało zapowiedziane w maju 2022 roku i jest to pierwsza poważna aktualizacja sieci, która została przegłosowana przez Token House rady zarządzającej Optimism. Efektem tego działania będą niższe opłaty transakcyjne. Według OP Labs – jednostki zajmującej się rozwojem protokołów sieci – spadki wyniosą aż do 47%. Do tego dojdzie krótszy czas realizacji transakcji (spadek z około 10 minut do zaledwie trzech minut).

Kolejna kluczowa poprawka dotyczy kompatybilności sieci z maszyną wirtualną Ethereum (EVM), podstawowym oprogramowaniem realizującym smart kontrakty Ethereum.

Dzięki Bedrock sieć usunie „wielokrotne odchylenia” od Ethereum i EVM, które są obecnie obecne w Optimism, takie jak różny kod, wzorce projektowe i modele transakcji na blok.

Bedrock dodaje również obsługę EIP-1559, reorganizację łańcuchów i inne funkcje Ethereum obecne w L1

– czytamy w wyjaśnieniu.

Dlaczego to takie ważne?

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, Optimism to rozwiązanie skalujące L2. Pozwala na poprawę działania mainnetu Ethereum. W praktyce chodzi więc o “uwolnienie” głównej sieci projektu od problemu zbyt dużej liczby transakcji, które obecnie trzeba przetwarzać w sieci głównej. Rozwój takich projektów może sprawić, że koszty używania ETH spadną, co zaś pozytywnie przełoży się na adopcję tej technologii w realnej gospodarce.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.