Inwestorzy porzucają kryptowalutowe fundusze | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy porzucają kryptowalutowe fundusze

presja sprzedażowa btc

Odpływy z kryptowalutowych produktów inwestycyjnych od 29 kwietnia do 5 maja wyniosły 53,8 mln USD. Tydzień wcześniej było to 72,1 mln USD. Takie szacunki przedstawili analitycy CoinShares.


W ciągu ostatnich czterech tygodni odpływ wyniósł 200 mln USD, co odpowiada 0,6% AUM. Wartość funduszy kryptowalutowych spadła o 13% od szczytu z połowy kwietnia.

odplywy

Odpływy z Bitcoina wyniosły 37,5 mln USD (46 mln USD tydzień wcześniej, a w ciągu czterech tygodni było to 160 mln USD).

Inwestorzy wycofali 10,4 mln USD ze struktur pozwalających na otwieranie shortów na pierwotnej kryptowalucie. W poprzednim okresie było to 7,8 mln USD.

Fundusze Ethereum odnotowały napływ, jednak niewielki – zaledwie 0,1 mln USD. Tydzień wcześniej odnotowano rekordowy odpływ od czasu aktualizacji The Merge wprowadzonej we wrześniu 2022 roku – 19 mln USD.

W pozostałych altcoinach dominowała pozytywna dynamika. Produkty oparte na Cardano, Tron i Sandbox przyciągnęły odpowiednio 0,5 mln USD, 0,23 mln USD i 0,2 mln USD inwestycji. Z kolei produkty oparte na BNB doświadczyły odpływu w wysokości 0,5 mln USD. Z funduszy opartych na koszyku altcoinów wycofano 6,7 mln dolarów.

odplywy
presja sprzedażowa btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.