SEC odpowiada Coinbase: odcinamy się od słów Genslera i nie przygotujemy dla was regulacji | Wiadomości | CrypS.

SEC odpowiada Coinbase: odcinamy się od słów Genslera i nie przygotujemy dla was regulacji

Jacek Walewski
SEC SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) udzieliła formalnej odpowiedzi na wezwanie giełdy Coinbase. Chodzi o petycję, w której poproszono władze o jasne regulacje dotyczące kryptowalut. Komisja stwierdziła, że regulacje rynku mogą zająć lata. Dodała, że działania egzekucyjne dot. kryptowalutowych firm będą kontynuowane.


SEC twierdzi, że nie jest od spełniania życzeń

Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi 15 maja, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podała, że nie jest zobowiązana do spełnienia próśb Coinbase. W efekcie organ nadzoru papierów wartościowych zwrócił się do sądu o odrzucenie wniosku giełdy.

Dyrektor prawny Coinbase – Paul Grewal –  przekazał na Twitterze, że to jednak pierwszy raz, gdy organ wyjaśnił swój pogląd na temat tego, czy sam powinien tworzyć regulacje dla branży kryptowalut.

SEC przekazało sądowi, że tworzenie przepisów może zająć lata. SEC przyznało, że będzie nadal stosować działania egzekucyjne jako substytut stanowienia przepisów w dającej się przewidzieć przyszłości

– informuje naczelny prawnik Coinbase.

Czeski film

Co jednak ciekawe, zaledwie kilka godzin przed odpowiedzią na pismo Coinbase przewodniczący SEC – Gary Gensler –  wygłosił przemówienie na konferencji dot. rynków finansowych, podczas którego argumentował, że regulacje dotyczące kryptowalut zostały już opublikowane i są wystarczające. Jak widać, nie tylko w naszym kraju panuje chaos prawny.

Gdy wgłębimy się pismo SEC, robi się jeszcze dziwniej. Komisja zdystansowała się bowiem od wszelkich publicznych komentarzy i poglądów swojego przewodniczącego. Wydaje się, że odnosi się to do słów Genslera, który powiedział niedawno, że większość kryptowalut jest klasyfikowana jako papiery wartościowe.

SEC stwierdziło również, że publiczne oświadczenia przewodniczącego Genslera nie są formalnymi wytycznymi ani oświadczeniami dotyczącymi polityki SEC i opinia publiczna nie może na nich polegać jako takich

– podkreślił Grewal.

Ostatecznie regulator argumentował, że nie powinien być zmuszany do tworzenia przepisów dla branży. „Ani przepisy dotyczące papierów wartościowych, ani ustawa o postępowaniu administracyjnym nie nakładają na Komisję Papierów Wartościowych i Giełd obowiązku wydania nowych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych, o które wystąpiło Coinbase”, stwierdziła Komisja.

SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.