Samochody Tesla będą wykrywać senność u kierowców | Wiadomości | CrypS.

Samochody Tesla będą wykrywać senność u kierowców

Dawid Kucharczyk
tesla

Tesla wprowadziła w swoich samochodach system monitorowania kierowców, który ma zliczać ziewnięcia, mrugnięcia oraz inne oznaki senności. Nowe funkcje zostały odkryte przez użytkownika Twittera o pseudonimie Green, który zajmuje się analizą oprogramowania producenta samochodów elektrycznych.


Według Greena, technologia działa nie tylko podczas korzystania z Autopilota czy FSD Beta. Jak przekazał, działania są rozpoznawane nawet wtedy, gdy kierowcy prowadzą samochód samodzielnie.

Green nie znalazł jednak informacji, jak Tesla planuje wykorzystać te informacje.

Krytyka wobec samochodów Tesla

Wcześniej producent samochodów często był krytykowany za brak monitorowania zachowań osób korzystających z Autopilota i FSD. Przez lata Tesla monitorowała kierowców korzystających jedynie z kierownicy. W 2021 roku firma zainstalowała jednak kamery wewnątrz kabiny. Sieci neuronowe miały zapewnić, że kierowca obserwuje drogę.

Przypomnijmy, że w październiku inżynierowie firmy nauczyli samochody-roboty rozpoznawać położenie rąk na kierownicy. W styczniu 2023 roku niemiecka policja ścigała Teslę ze śpiącym kierowcą.

teslareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.