Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.09.2023]

Kursy kryptowalut 15.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 września 2023 roku.


Spis treści:


Twórca ”Czarnego Łabędzia” neguje znaczenie podaży bitcoina

Nassim Nicholas Taleb to światowej sławy pisarz, którego literackim opus magnum oczywiście jest kultowa książka ”Czarny Łabędź”. Człowiekowi temu zdecydowanie nie można odmówić znajomości praw ekonomii i tego, co się dzieje w gospodarce. Jednakże jakimś cudem Taleb wciąż pozostaje zagorzałym kryptosceptykiem i nie gryzie się w język, gdy mówi o bitcoinie. Tym razem podważył znaczenie tego, że król kryptowalut posiada ograniczoną podaż na poziomie 21 mln monet.

Czytaj więcej: Znany pisarz kwestionuje podaż bitcoina i nazywa jego inwestorów idiotami

Wydobycie Bitcoina staje się coraz bardziej ekologiczne

Największy zarzut, z jakim spotykała się zawsze pierwsza kryptowaluta, to sprawa jej wysokiej energochłonności. Ekolodzy, ale i wiele przedsiębiorstw patrzyli krzywo na BTC za względu na kwestię jego wydobywania. Jednakże przez ostatnie lata wiele się zmieniło pod tym względem. Bowiem już 50% energii zużywanej do miningu tej kryptowaluty pochodzi ze źródeł odnawialnej energii.

Czytaj więcej: Mining Bitcoina w 50% pochodzi z energii odnawialnej! Czy Elon Musk dotrzyma swojej obietnicy?

Vitalik Buterin zaproszony do Hongkongu przez władze miasta

Programista stojący za projektem Ethereum poddał pod wątpliwość to, czy specjalny region administracyjny Chin jest aby na pewno dobrym miejscem dla firm z branży kryptowalut. W odpowiedzi na jego słowa pewien polityk z tego państwa-miasta wyszedł do Buterina z pewną propozycją.

Czytaj więcej: Hongkong jest niezależny od Chin? Polityk reaguje na słowa Vitalika Buterina

365 dni po the Merge Ethereum. Co się zmieniło w tym czasie?

15 września 2022 roku blockchain Ethereum przeszedł udany hard fork o nazwie ”the Merge”. Aktualizacja miała na celu zmianę algorytmu pracy sieci z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Wiele osób spekulowało, że w wyniku tej zmiany kurs ETH mocno wybije i spróbuje osiągnąć nowe ATH. Jak dziś wiemy, tego celu nie udało się zrealizować. Jednakże inne z założeń okazały się już sukcesem.

Czytaj więcej: Rok temu Ethereum przeszło na algorytm PoS. Czy możemy mówić o dobrej zmianie?

CEO Mt.Gox uratowany przez… kalkulator

Mark Karpeles nieco zadrwił sobie z postawy Sama Bankmana-Frieda, który przedstawia bardzo wysokie roszczenia dot. warunków przygotowania się do swojego procesu sądowego. Był prezes Mt. Gox opowiedział, w jakich warunkach on musiał przygotować swoją obronę wobec stawianych mu zarzutów.

Czytaj więcej: Ex-CEO Mt. Gox wspomina, jak wyszedł z więzienia. Pomógł mu… kalkulator

15 lat temu nastąpił upadek, który mógł być katalizatorem narodzin BTC

Dziś mija równo 15 lat od dnia, w którym liczący sobie ponad 150 lat bank Lehman Brothers ogłosił swoje bankructwo. Tysiące jego klientów potraciło oszczędności życia i środki do codziennej egzystencji. Wydarzenie to stanowiło największą katastrofę bankową w XXI wieku i znacznie pogłębiło trwający wtedy kryzys w USA. Upadek Lehman Brothers obnażył słabości tradycyjnego sektora finansowego. Kilka miesięcy później w odpowiedzi na to Satoshi Nakamoto zaprezentował światu swój White Paper Bitcoina.

Źródło: Bitcoin Magazine

Sytuacja Binance.US pogarsza się z dnia na dzień

Amerykańska niezależna filia giełdy Binance przechodzi naprawdę poważny kryzys. W obliczu trwającego konfliktu prawnego z SEC, któremu z boku przygląda się Departament Sprawiedliwości, Binance.US straciło znacznie swój udział na krajowym rynku kryptowalut. Co więcej w tym tygodniu pojawiły się doniesienia o tym, że z firmy zwolniono 1/3 personelu oraz rozwiązano umowę z dyrektorem generalnym. Teraz natomiast otrzymaliśmy informacje, że giełdę opuściło dwóch kolejnych kluczowych dyrektorów, z czego jeden był jej łącznikiem w komunikacji ze wspomnianym regulatorem. Co więcej, Komisja dowodzona przez Gary’ego Genslera zarzuca prawnikom giełdy brak należytego zaangażowania w proces karny.

Kursy kryptowalut 15.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.