Hongkong jest niezależny od Chin? Polityk reaguje na słowa Vitalika Buterina | Wiadomości | CrypS.

Hongkong jest niezależny od Chin? Polityk reaguje na słowa Vitalika Buterina

Kryptowaluty w Hongkongu

Członek Rady Legislacyjnej Hongkongu – Johnny Ng – zareagował na obawy wyrażone przez współzałożyciela Ethereum, dot. stabilności przyjaznego nastawienia Hongkongu wobec projektów kryptowalutowych.


Inżynier i polityk ze specjalnego regionu administracyjnego Chińskiej Republiki Ludowej zaprosił Vitalika Buterina do odwiedzenia Hongkongu, aby rosyjsko-kanadyjski programista mógł na własne oczy przekonać się o jego otwartości na branżę kryptowalutowych aktywów. 

Polityk z Hongkongu reaguje na słowa Vitalika Buterina

Współzałożyciel Ethereum wyraził swoje zaniepokojenie tym, że niektóre projekty kryptowalutowe biorą pod uwagę Hongkong, jako miejsce odpowiednie dla prowadzonej przez siebie działalności. Choć obecnie region ten jest przyjaźnie nastawiony do tej klasy aktywów, zdaniem Vitalika Buterina firmy powinny być ostrożne, ponieważ może to zmienić się w przyszłości. 

Na uwagi te odpowiedział członek Rady Legislacyjnej Hongkongu, zapewniając 29-letniego programistę, iż polityka kryptowalutowa tego regionu pozostaje stabilna, a wszystkie przepisy przeszły proces konsultacji społecznych i ustawodawczych.

Hongkong jest specjalnym regionem administracyjnym Chin. Jego unikalny status opiera się na zasadzie “jeden kraj, dwa systemy”. Johnny Ng wyjaśnił, że interakcje między Hongkongiem a Chinami są skomplikowane, ale rząd centralny zawsze staje po właściwej stronie. 

Chęć stania się centrum kryptograficznym

Polityk z Hongkongu wyraził nadzieję na zademonstrowanie współzałożycielowi ETH rzeczywistego nastawienie tego regionu do kryptowalut. Johnny Ng liczy na nawiązanie licznych współprac z przedsiębiorstwami z tej branży, aby uczynić Hongkong ośrodkiem kryptograficznym w Azji.

Należy przypomnieć, że Hongkong wprowadził ostatnio kompleksowy system licencjonowania dostawców usług wirtualnych aktywów, co jest kolejnym krokiem w kierunku regulacji sektora cyfrowych aktywów. Jednak ranking adopcji kryptowalut przedstawiony niedawno przez firmę Chainalysis wskazuje na spadek jego pozycji w porównaniu do poprzedniego roku.

Kryptowaluty w Hongkongureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.