Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 15 maja 2024 r.


Spis treści:


Inflacja w USA. Bitcoin odbija

Mamy najnowsze dane dot. inflacji w Stanach Zjednoczonych. Czy obniżki stóp procentowych są już pewniakiem? Kurs bitcoina zareagował w miarę oczekiwań inwestorów, jednakże należy zachować w dalszym ciągu ostrożność i chłodny osąd sytuacji.

Czytaj więcej: Inflacja w USA – oto najnowsze dane. Jak zareagował bitcoin?

Nasdaq zdenerwował swoich pracowników

Kluczowa giełda papierów wartościowych robiąc krok w tył w kwestii kryptowalut doprowadziła do odejścia kilku menagerów, którzy specjalizowali się w tym segmencie rynkowym. Nasdaq od jakiegoś czasu nie potrafi się określić, w którą stronę zamierza pójść, jeśli chodzi o cyfrowe aktywa. Plany są bardzo ambitne i przyszłościowe, jednakże nic nie jest wciąż oficjalnie zatwierdzone.

Czytaj więcej: Nasdaq popełnił błąd, przez który traci kluczowych pracowników

Hackerzy sterują nami jak chcą. Niepokojące dane od Avast

Najnowsze dane pokazują, że to nie słabe oprogramowanie antywirusowe jest powodem, przez który hackerom udaje się dostać do naszych wrażliwych danych. Winni po części jesteśmy sami sobie my, a cyberprzestępcy skrzętnie wykorzystują różne narzędzia do socjotechniki, by nami manipulować.

Czytaj więcej: YouTube roi się od hackerów, którzy wspomagają się AI, by nas okraść

Solana mocno wzrośnie na jesieni. Oto powód

Ta jesień będzie należeć do Solany? CIO Merkle Tree Capital spodziewa się, że w ciągu najbliższego półrocza kurs topowego altcoina wzrośnie do poziomu 400 dolarów. Co by nie mówić, jego argumentacja ma dużo sensu i jeśli po drodze nic się złego nie zadzieje na rynku, istnieją duże szanse, że ta prognoza się sprawdzi.

Czytaj więcej: Kurs Solany wzrośnie do listopada o 167% przez to wydarzenie – wskazuje Ryan McMillin

PEPE znów rośnie. Nowe ATH i ogromny skok wolumenu handlowego

Po poniedziałkowym powrocie kontrowersyjnego tradera po trzyletniej ciszy w mediach, segment memecoinów znów się zazielenił. PEPE mocno skorzystał na tej sytuacji i poza osiągnięciem swojego nowego ATH, jest obecnie szóstym najbardziej handlowanym tokenem na całym rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Hit memecoinów tej hossy znów na fali! PEPE z nowym ATH, a jego wolumeny handlowe rosną 

ETF-y na BTC dopiero się rozkręcają – zapewnia Mike Novogratz

CEO Galaxy Digital poleca wszystkim uzbroić się w cierpliwość na jeszcze kilka tygodni, jeśli chodzi o kolejne wzrosty na rynku kryptowalut. W najnowszym wywiadzie wskazał, co najprawdopodobniej wyrwie bitcoina oraz topowe altcoiny z ich stagnacji na wykresach cenowych. Novogratz skomentował także dość mizerną sytuację jego ETF-a, który znajduje się prawie na samym końcu w rankingu pod kątem wpływów.

Czytaj więcej: Najbliższe tygodnie na rynku bitcoina będą… nudne. Mike Novogratz mówi, kiedy zacznie się kolejny etap hossy

 

Kursy kryptowalut 15.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.