Nasdaq popełnił błąd, przez który traci kluczowych pracowników | Wiadomości | CrypS.

Nasdaq popełnił błąd, przez który traci kluczowych pracowników

Karolina Zawodnik
Nasdaq

Zablokowane lub anulowane projekty kryptowalutowe prowadzone przez Nasdaq doprowadziły do tego, że z zespołu ds. cyfrowych aktywów przynależnego do tej giełdy zaczęli odchodzić zniecierpliwieni pracownicy.


  • Według informacji przekazanych mediom przez zaznajomione ze sprawą osoby, Nasdaq stracił wielu pracowników ze względu na porzucenie bądź zawieszenie kryptowalutowych projektów,
  • Nie jest jednak jasne, ilu pracowników rzeczywiście odeszło oraz w jakim stopniu doszło do zwolnień.

Nasdaq popełnia kluczowy błąd?

W lipcu ubiegłego r. Nasdaq oznajmił, że zaprzestanie prób zostania licencjonowanym depozytariuszem kryptowalutowych aktywów. 

Obwinił on za to niepewność regulacyjną w Stanach Zjednoczonych. Według osób zaznajomionych ze sprawą po zakończeniu planu przechowywania kryptowalut Nasdaq zwrócił się ku tokenizowanym amerykańskim obligacjom skarbowym lub tworzeniu wersji amerykańskiego długu opartego na blockchainie. 

Niezrealizowane projekty związane z wirtualnymi walutami oraz niezgłoszona próba tokenizacji, która okazała się zbyt powolna, podobno doprowadziły do odejścia wielu pracowników z przynależnego do giełdy zespołu ds. aktywów cyfrowych

Zgodnie z doniesieniami informatorów przekazanymi mediom, niektórzy byli pracownicy Nasdaq związani z sektorem kryptowalut odeszli do firm, które szybciej rozwijają się w tej branży. Tymczasem Nasdaq rzekomo wciąż zwleka z podjęciem decyzji, w jaki sposób wesprzeć branżę blockchain. 

Co więcej, według doniesień ze strony głównych branżowych serwisów informacyjnych wspomniana giełda odmówiła komentarza na temat swoich planów związanych z tokenizacją oraz doniesieniami o odejściu pracowników powiązanych z kryptowalutami

Tymczasem na rynku widnieje trend związany z tworzeniem opartych na blockchainie wersji tradycyjnych aktywów finansowych.

Dla przykładu firma BlackRock przedstawiła w obecnym roku plany związane z uruchomieniem funduszu tokenizacji aktywów świata rzeczywistego (RWA) w sieci Ethereum.

Nasdaqreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.