Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.05.2023]

Kurs kryptowalut 15.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 maja 2023 roku


Spis treści:


Tether silny jak nigdy. Firma mocno skorzystała na kryzysie bankowym

Lider z sektora stablecoinów umocnił swoje rezerwy posiadanych aktywów. Emitent USDT również ich postawił za dywersyfikację, czego przykładem jest lokowanie części aktywów w złocie i bitcoinie. Co więcej, firma zakończyła pierwszy kwartał 2023 roku z zyskiem wynoszącym 1,5 mld dolarów.

Czytaj więcej: Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o 25% od początku roku

Kiedy bitcoin osiągnie nowe ATH?

Użytkownik Twittera @el_crypto_prof, podzielił się wczoraj ciekawą analizą Bitcoina. Zauważył on, że kurs pierwotnej kryptowaluty tworzy coraz wyższe szczyty i wyższe dołki. Taka sytuacja historycznie prowadziła do wykładniczych wzrostów. Konkluzją było stwierdzenie, że Bitcoin może osiągnąć nowe ATH przed 2025 rokiem.

Czytaj więcej: Kiedy bitcoin osiągnie nowe ATH?


Dwie pizze nie były pierwsze?

Pierwszy w historii NFT powstał na samym początku istnienia bitcoina? Ktoś próbował sprzedać plik JPEG za BTC na kilka miesięcy przed słynnym zakupem dwóch placków pizzy za bitcoiny.

Czytaj więcej: Słynne dwie pizze nie były pierwsze? Pierwszą rzeczą kupioną za BTC był… plik JPEG?


Kryptowaluty pomagają władzom Korei utrzymać się na stołkach?

Według anonimowego urzędnika Białego Domu, Korea Północna sfinansowała około połowy swoich testów rakietowych poprzez kradzież kryptowalut i cyberataki.

Czytaj więcej: Kryptowaluty pomagają finansować program rakietowy Korei Płn.


Rządowi USA może zabraknąć pieniędzy już w czerwcu

Jak podało Biuro Budżetowego Kongresu USA (CBO) w najnowszym raporcie, rząd USA już w czerwcu może nie być w stanie wypełnić swoich zobowiązań finansowych. Instytucja swoje prognozy oparła na obecnym pułapie zadłużenia i sposobie, w jaki rosną długi Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej: Rządowi USA może zabraknąć pieniędzy już w czerwcu


Zimbabwe tworzy cyfrową walutę popartą 140kg złota

Afrykański kraj Zimbabwe wydał swoją cyfrową walutę. Co ciekawe, jest ona zabezpieczona rezerwą złota o łącznej wadze 140 kg. Emisja miała miejsce mimo iż Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegał kraj, że polityka ta może uszczuplić jego rezerwy.

Do tej pory bank centralny otrzymał już 135 wniosków o zakup cyfrowych tokenów o łącznej wartości 14 miliardów dolarów Zimbabwe (12 milionów USD). Kolejna, druga już aukcja odbędzie się za 3 dni – w dniu 18 maja.

Czytaj więcej: Zimbabwe tworzy cyfrową walutę popartą 140kg złota


Klienci i wierzyciele Quadriga CX wreszcie odzyskują swoje pieniądze

Globalna firma audytorska EY wydała w piątek długo oczekiwany komunikat dla wierzycieli Quadriga CX. Już niedługo otrzymają oni wypłatę w wysokości 13,094156% całkowitej wartości ich roszczeń.

Kanadyjska giełda kryptowalut złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem w 2019 roku ze zobowiązaniami w wysokości 215,7 mln CAD i aktywami o wartości około 28 mln CAD. –> źródło: Coindesk


28 milionów adresów zawiera bitcoiny o wartości co najmniej 10 dolarów

Jameson Lopp podzielił się ciekawą statystyką: tylko 28 milionów adresów przechowuje bitcoina o wartości 10 dolarów lub więcej. Należy jednak zauważyć , że sporo osób korzysta z nowych adresów do każdej kolejnej transakcji. Niektórzy też po prostu posiadają kilka adresów.

Kurs kryptowalut 15.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.