Kiedy bitcoin osiągnie nowe ATH? | Wiadomości | CrypS.

Kiedy bitcoin osiągnie nowe ATH?

Dawid Kucharczyk
bitcoin wzrost

Kiedy zobaczymy kolejne ATH bitcoina? Być może zadawanie tego pytania jest nieco nie na miejscu – zwłaszcza w tygodniu, w którym Bitcoin zaliczył niemały spadek. Niemniej jednak my w dzisiejszym artykule przyjrzymy się dość realistycznemu scenariuszowi od analityka El Crypto Prof.


Nowe ATH bitcoina przed 2025 rokiem

Samozwańczy specjalista od kryptowalut, podzielił się wczoraj analizą ceny Bitcoina. Zauważył, że cena BTC tworzy coraz wyższe szczyty i wyższe dołki, co często prowadzi do gwałtownego wzrostu. Oznacza to, że jeśli BTC nadal będzie notował wzrosty, z biegiem czasu mogą one stawać się coraz większe.

Analityk przewiduje, że Bitcoin może osiągnąć nowy rekord przed 2025 rokiem. Kryptowaluta bowiem w ostatnich miesiącach konsekwentnie tworzyła coraz to wyższe dołki.

Bitcoin osiągnął swój ostatni rekord wszech czasów pod koniec 2021 roku – wówczas cena osiągnęła prawie 69 000 USD. Był to drugi duży szczyt w tym roku – w kwietniu kurs przebił barierę 64 000 USD.

Oprócz historycznych wzorców, istnieją także inne czynniki, które mogą napędzać wzrost Bitcoina. Jest to chociażby halving, który odbędzie się już w 2024 oku. Niemniej jednak mogą również nadejść ciężkie czasy dla branży krypto. Dlaczego? Rządy na całym świecie z coraz większym impetem wprowadzają bowiem regulacje, które nie zawsze są tak korzystane jak byśmy tego chcieli.

Nadzór regulacyjny w świecie krypto

W przyszłym roku w życie wejdzie przynajmniej jedna ważna ustawa – europejska MiCA. Od tego czasu wszystkie kraje europejskie będą przestrzegać tych samych zasad. Następnie przepisy w branży cyfrowych aktywów wprowadzą mocarstwa z Azji oraz Stany Zjednoczone.

Ostatnie straty Bitcoina wydają się być spowodowane ściślejszym nadzorem regulacyjnym w sektorze. Dla przykładu, firma miningowa Marathon Digital otrzymała niedawno wezwanie od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. SEC wyraziła obawy dot. możliwego naruszenia prawa papierów wartościowych. Ponadto giełda Binance ogłosiła, że będzie zmuszona zamknąć swój kanadyjski oddział.

bitcoin wzrostreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.