Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.02.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 15.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 lutego 2023 roku


Spis treści:


Siemens emituje cyfrowe obligacje na blockchainie Polygon

Siemens jest jedną z pierwszych firm w Niemczech, która wyemitowała cyfrową obligację, zgodnie z niemiecką ustawą o elektronicznych papierach wartościowych. Ma zmniejszyć formalności i umożliwić bezpośrednie dotarcie do potencjalnych nabywców bez potrzeby pośredników, takich jak banki.

Czytaj więcej: Siemens emituje cyfrowe obligacje na blockchainie Polygon


Naloty na bitomaty w Wielkiej Brytanii

Brytyjski regulator finansowy Financial Conduct Authority (FCA) wraz z zespołem cybernetycznym West Yorkshire Police podejmują działania przeciwko nielegalnym bitomatom. Mimo tego, że FCA nie reguluje kryptoaktywów, to wymaga od wszystkich firm działających w branży kryptowalutowej, by dokonały rejestracji. Muszą również udowodnić, że skutecznie przeciwdziałają praniu pieniędzy i finansowaniu kontroli terrorystów.

Czytaj więcej: Naloty na bitomaty w Wielkiej Brytanii


Kopał kryptowaluty i spłonął w pożarze

Jak wynika z informacji przekazanych przez regionalny wydział rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, pewien mieszkaniec obwodu irkuckiego zginął w pożarze łaźni. Ratownicy byli zaskoczeni, gdy na werandzie pomieszczenia znaleźli sprzęt do kopania kryptowalut, czyli tzw. koparki.

Czytaj więcej: Kopał kryptowaluty i spłonął w pożarze


CZ wymienia kraje korzystne dla krypto biznesu

CEO Binance – Changpeng Zhao wziął udział w kolejnym Twitter Spaces. Stwierdził, że krypto biznesmeni powinni rozważyć przeniesienie się do kraju o korzystnych regulacjach branży. Za takie regiony uważa Dubaj (ZEA), Bahrajn i Francję.

Czytaj więcej: CZ wymienia kraje korzystne dla krypto biznesu


Kurs Bitcoina reaguje gwałtownie na nowe dane o inflacji USA

Dziś w nocy ukazały się nowe dane o inflacji w USA. Roczna inflacja w USA wyniosła 6,4% – nieco więcej niż oczekiwane 6,2%. Jest jednak niższa niż w ubiegłym miesiącu, gdyż w styczniu inflacja wyniosła 6,5%. Co więcej, nieznacznie wyższa jest również inflacja bazowa (Core CPI). To wskazuje, że inflacja pochodzi z usług, a nie z rosnących cen żywności i energii.

Czytaj więcej: Kurs Bitcoina reaguje gwałtownie na nowe dane o inflacji USA


Abu Zabi wyda 2 mld USD by przyciągnąć start-upy Web3

Hub71, ekosystem technologiczny Abu Zabi, zainicjował program wsparcia dla start-upów z branż Web3 oraz blockchain. Innowacyjne firmy, które zdecydują się przenieść do regionu, będą mogły liczyć na wsparcie finansowe oraz potencjalnych partnerów korporacyjnych, rządowych i inwestycyjnych. Na program zostaną przeznaczone 2 mld dolarów. –> źródło: CoinDesk


Górnicy Bitcoina zarobili z transakcji Ordinals 600 tys. dolarów w 2 miesiące

Od czasu uruchomienia w połowie grudnia nowego kontrowersyjnego protokołu Ordinals (NFT), górnicy na największym blockchainie zarobili prawie 600 000 USD na opłatach transakcyjnych tylko z NFT. Według danych z platformy danych blockchain Dune Analytics, w sieci Bitcoina zapisano łącznie 81 468 niewymiennych tokenów. Spowodowało to gwałtowny wzrost aktywności użytkowników, a w rezultacie zwiększyło liczbę niezerowych adresów Bitcoin. –> źródło: CryptoPotato


Aave rozważy zamrożenie pożyczek w BUSD

Wspólnota protokołu pożyczkowego zastanawia się nad zamrożeniem rezerwy BUSD na rynku Aave V2 Ethereum. Jak wyjaśnił autor propozycji jej przyczyną są ostatnie wydarzenia pomiędzy SEC, NYDFS i firmą Paxos. Brak możliwości wybijania nowych BUSD sprawia, że podaż stablecoina będzie spadać, co jest przedmiotem obaw społeczności Aave. –> źródło: Aave


Polygon ogłasza wprowadzenie w wersji beta rozwiązania do skalowania zkEVM

Twórcy projektu Polygon planują uruchomić wersję beta głównej sieci zkEVM 27 marca. Rozwiązanie skalowania Ethereum wykorzystuje technologię dowodów zerowej wiedzy (ZK-Rollups), wykonując obliczenia offchain w drugiej warstwie sieci, aby transakcje były tańsze i szybsze.


Ark Invest znowu kupuje akcje Coinbase

Ark Invest należący do Katie Wood dodał do swojego portfela 16 414 akcji Coinbase, największej amerykańskiej giełdy kryptowalut. Papiery wartościowe zostały zakupione dokładnie przez Ark Innovation ETF i Ark Next Generation Internet ETF, dwa podmioty należące do firmy. W oparciu o cenę zamknięcia z 13 lutego, zakup kosztował około 6,7 miliona dolarów. –> źródło: Forklog

kurs kryptowalut 15.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.