CZ wymienia kraje korzystne dla krypto biznesu | Wiadomości | CrypS.

CZ wymienia kraje korzystne dla krypto biznesu

Redakcja
Binance

Przedsiębiorcy kryptowalutowi powinni rozważyć przeniesienie się do kraju o korzystnych regulacjach dotyczących branży. Taką opinię wyraził CEO Binance – Changpeng Zhao podczas wypowiedzi na Twitter Spaces. Za takie jurysdykcje uważa Dubaj (ZEA), Bahrajn i Francję.


Jeśli poważnie podchodzisz do swojego projektu, przeprowadzka do nowego kraju może być dobrym rozwiązaniem.

Porady szefa Binance pojawiają się w kontekście coraz większej regulacji branży przez władze USA. Dotyczy to m.in. dochodzenia wszczętego przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w sprawie firmy Paxos. Regulator nakazał jej zaprzestanie emisji stablecoinów Binance USD (BUSD). SEC powiedział również, że jest gotowy pozwać Paxos.

Niepewność i “szarość”

Changpeng Zhao wskazał na panującą w branży niepewność i “szarość”, sugerując, że powinna ona aktywnie współpracować z regulatorami.

Większość regulatorów przynajmniej mówi, że jest skłonna do dialogu, ale nie jestem pewien, czy wszyscy przedsiębiorcy mają taki dostęp, zwłaszcza jeśli chodzi o start-upy bez reputacji.

Zhao dodał, że nowicjusze w branży z pewnością będą potrzebowali porady prawnej, aby “nie przekroczyć żadnych czerwonych linii” wyznaczonych przez regulatorów. Do krytyki przyłączył się również założyciel Uniswap, Hayden Adams.

To żenujące obserwować, jak USA pocą się w kwestiach kryptosfery. Innowacyjne firmy dostają dodatkową zachętę do wyjścia za granicę. To tak jakby 30 lat temu rząd zakazał rozwoju internetu w kraju.

Przypomnijmy, że na początku lutego SEC rozpoczął dochodzenie w sprawie możliwego naruszenia przepisów dotyczących papierów wartościowych przez platformę kryptowalutową Kraken. W ramach goszczeń giełda zgodziła się wyłączyć program stakingowy i zapłacić 30 mln dolarów kary.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.