Naloty na bankomaty obsługujące bitcoiny w Wielkiej Brytanii

Władze UK przeprowadzają naloty na nielegalne bitomaty

Anna Sutowicz
Naloty na bitomaty w UK

Financial Conduct Authority (FCA) i zespół cybernetyczny West Yorkshire Police podejmują działania przeciwko kilku firmom podejrzanym o prowadzenie nielegalnych bitomatów w mieście Leeds i okolicach.


Brytyjski regulator finansowy Financial Conduct Authority (FCA) wraz z zespołem cybernetycznym West Yorkshire Police dokonał nalotów na kryptowalutowe bankomaty. W marcu 2022 roku zostały one zakazane przez brytyjskiego regulatora, który poinformował, że ich prowadzenie jest nielegalnie.

Mimo tego, że FCA nie reguluje kryptoaktywów, to wymaga od wszystkich firm działających w tej branży dokonania rejestracji i udowodnienia, że skutecznie przeciwdziałają praniu pieniędzy i finansowaniu kontroli terrorystów. W FCA nie ma zarejestrowanych bankomatów kryptograficznych, a to oznacza, że każdy bankomat działający na terenie Wielkiej Brytanii działa nielegalnie.

Będziemy nadal identyfikować i zakłócać niezarejestrowane firmy kryptograficzne działające w Wielkiej Brytanii. (…) Firmy kryptowalutowe działające w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w FCA w celu zwalczania prania pieniędzy. Jednak same produkty kryptograficzne są obecnie nieuregulowane i niosą ze sobą wysokie ryzyko. Musisz być przygotowany na utratę wszystkich pieniędzy, które w nie zainwestowałeś – stwierdził Mark Steward, dyrektor FCA do spraw egzekwowania prawa i nadzoru rynku.

Nielegalne bitomaty w Wielkiej Brytanii

Rzecznik policyjnego wydziału cybernetycznego dodał, że funkcjonariusze organów ścigania wysłali ostrzeżenia do operatorów bitcoin-ATM, aby zaprzestali korzystania z urządzeń. W przeciwnym razie mogą zostać oskarżeni o naruszenie zasad AML/CFT.

Każde naruszenie przepisów spowodowałoby dochodzenie w ramach przepisów dotyczących prania pieniędzy – powiedział sierżant detektywów policji Lindsey Brants.

FCA nadal identyfikuje nielegalnie umieszczone bankomaty kryptograficzne.

Naloty na bitomaty w UKreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.