Siemens emituje cyfrowe obligacje na blockchainie Polygon

Siemens emituje cyfrowe obligacje na blockchainie Polygon

Anna Sutowicz
Siemens cyfrowe obligacje

Siemens to jedna z pierwszych firm w Niemczech, która wyemitowała cyfrowe obligacje zgodnie z ustawą o elektronicznych papierach wartościowych (Gesetz über elektronische Wertpapiere, eWpG).


Niemiecki gigant inżynieryjno-produkcyjny Siemens wydał cyfrowe obligacje o wartości 60 mln EUR na blockchainie Polygon (MATIC). Rozwiązanie ma ograniczyć formalności i umożliwić bezpośrednie dotarcie do potencjalnych nabywców bez potrzeby pośredników, takich jak banki.

Emisja obligacji na blockchainie oferuje szereg korzyści w porównaniu do poprzednich procesów. Na przykład sprawia, że papierowe globalne certyfikaty i centralne rozliczenia stają się zbędne. Co więcej, obligacja może być sprzedawana bezpośrednio inwestorom, bez potrzeby korzystania z banku jako pośrednika.

Siemens wyraził nadzieję, że przyjęte rozwiązanie uczyni przyszłe transakcje tego typu bardziej efektywnymi i szybszymi.

Odchodząc od papieru w kierunku publicznych łańcuchów bloków do emisji papierów wartościowych, możemy przeprowadzać transakcje znacznie szybciej i wydajniej niż w przypadku emisji obligacji w przeszłości -powiedział Peter Rathgeb, skarbnik korporacyjny w firmie Siemens.

Emisja obligacji cyfrowych opartych na blockchainie jest możliwa w Niemczech od momentu wejścia w życie ustawy o elektronicznych papierach wartościowych w czerwcu 2021 roku.

Siemens bada potencjał technologii blockchain

W 2021 roku Siemens nawiązał współpracę z JPMorgan Chase w celu opracowania opartego na blockchainie systemu płatności, który służy do automatycznego przesyłania pieniędzy między własnymi kontami firmy. System ten ma na celu uproszczenie i usprawnienie płatności, zmniejszenie zapotrzebowania na pośredników oraz umożliwienie szybszych i bardziej wydajnych transakcji.

Siemens cyfrowe obligacjereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.