Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.08.2023]

Kursy kryptowalut 14.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Dni Genslera są policzone. Tak twierdzi były dyrektor SEC

W przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie. Wiele wskazuje na to, że naprawdę duże szanse na wygraną ma Donald Trump, który startuje z obozu Partii Republikańskiej. Jeżeli faktycznie udałoby mu się uzyskać reelekcję, może to oznaczać, że wiele stołków na rządowych stanowiskach zostałoby obsadzonych ponownie. To również dotyczy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz stojącego na jej czele Gary’ego Genslera. Były komisarz tej instytucji wskazał również, kto mógłby zastąpić obecnego szefa SEC.

Czytaj więcej: Gensler poleci ze stanowiska? Były komisarz SEC wskazuje, co może doprowadzić do jego zwolnienia

Deweloper Uniswap zwolniony za przeprowadzenie rug pulla

Programista pracujący dla zdecentralizowanej giełdy kryptowalut został przyłapany na tym, jak próbował oszukać inwestorów jednego z projektów. Dopuścił się tzw. rug pulla, czyli chciał wyciągnąć całą płynność, jaką udało się wygenerować w krótkim czasie po starcie nowego tokena. Człowiek ten został zwolniony, o czym poinformował CEO Uniswap, aczkolwiek sam zainteresowany zaprzecza jakoby miał przeprowadzić SCAM. Społeczność kryptowalut również jest nieco podzielona w tej kwestii.

Czytaj więcej: Deweloper znanej giełdy przyłapany na przeprowadzeniu rug pulla

Argentyna stanie się drugim Salwadorem?

Kraj z Ameryki Południowej zmaga się obecnie z trzycyfrową inflacją, a do tego dochodzi coraz większy poziom ubóstwa, bezrobocia i głodu. Na jesieni tego roku odbędą się wybory na prezydenta Argentyny. Teraz prawybory wygrał kandydat, którego poglądy są dosyć nietuzinkowe, a niektóre i szalone, jednakże jest on między innymi zwolennikiem kryptowalut. Kim jest Javier Milei?

Czytaj więcej: Popiera handel organami i bitcoina. Teraz może wygrać wybory prezydenckie

Bitcoin maxi to najgorsi marketingowcy

Radykalizm to nie jest dobra postawa, w żadnym wypadku. Skrajność przeważnie prowadzi do konfliktów i niezgody. Jednakże i takie sytuacje mają miejsce na rynku cyfrowych aktywów, a ortodoksyjni, zagorzali wyznawcy bitcoina, jako jedynej, prawdziwej kryptowaluty, to nie jest zbyt zdrowy trend. Teraz twórca dogecoina – Billy Markus – publicznie zadrwił z maksymalistów BTC i nazwał ich ”chorymi psychicznie przegrywami”. Jego zdaniem takie osoby, jak Jason Lowery, robią najgorszą reklamę bitcoinowi.

Czytaj więcej: Chorzy psychicznie i przegrani – twórca topowej kryptowaluty atakuje maksymalistów bitcoina

Robert Kiyosaki – świetny biznesmen i geniusz czy paranoik oraz naganiacz?

Napisał książkę poświęconą finansom, która sprzedała się w milionowym nakładzie na całym świecie. Namawia wszystkich do kupna złota, srebra oraz bitcoina. Twierdzi, że dolar i USA niebawem upadną. Fałszywy prorok czy człowiek z doskonałym zmysłem do inwestycji? Paranoik, a może jednak zapobiegliwy przedsiębiorca? Kim tak naprawdę jest Robert Kiyosaki? ?

Czytaj więcej: Bogaty ojciec, biedny ojciec. Kim jest Robert Kiyosaki?

Worldcoin – wszystko, co wiadomo o projekcie

Projekt, który na starcie wzbudził wielką ciekawość, jak i niepokój wśród społeczności kryptowalut. Regulatorzy usilnie sondują go pod względem zgodności z przepisami, CEO firmy twierdzi, że zainteresowanie ich rozwiązaniem jest ogromne, a dane analityczne mówią nieco coś innego. Co jednak wiemy o Worldcoin? ?

Czytaj więcej: Co to jest Worldcoin? Legalność i bezpieczeństwo projektu

Coinbase wprowadzi wiele poprawek dot. UX

Brian Armstrong przyznał wczoraj, że przy okazji startu ich sieci Base, zaczęto dostrzegać wiele nieprawidłowości w kwestii działania ich aplikacji. Jak przyznał CEO giełdy, jest wiele rzeczy do poprawienia w kwestii ułatwienia korzystania z ich narzędzi, jakie oferuje się klientom Coinbase. Przy okazji zwrócił się do wszystkich obserwatorów, by wskazali, co ich zdaniem należy usprawnić.

PayPal idzie za ciosem i ogłasza start kryptowalutowej platformy

W zeszłym tygodniem rynek kryptowalut żył informacją, że gigant z rynku płatności wypuszcza swojego własnego stablecoina. Teraz PayPal poinformował, że wprowadza aktualizację warunków korzystania z usług firm i powołuje do życia Cryptocurrencies Hub. Jest to nowa platforma, za pośrednictwem której inwestorzy mogą przechowywać oraz transferować swoje cyfrowe aktywa korzystając ze swojego dotychczasowego konta PayPal.

Źródło: CoinInsider

Więzienie, do którego trafił SBF, to zdecydowanie nie jest przyjemne miejsce

W piątek były dyrektor generalny FTX został ponownie wysłany za więzienne mury po tym, jak cofnięto jego kaucję. Sam Bankman-Fried będzie teraz oczekiwał swojej październikowej rozprawy w MDC Brooklyn. Jest to więzienie o najbardziej surowych warunkach w Nowym Jorku. Placówka ta jest znana z tego, że ciężko tam o dogodne warunki sanitarne, cele są przepełnione, a służba więzienna nie jest zbyt łaskawa dla osadzonych.

Źródło: Crypto Potato

Kursy kryptowalut 14.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.