Popiera handel organami i bitcoina. Teraz może wygrać wybory prezydenckie | Wiadomości | CrypS.

Popiera handel organami i bitcoina. Teraz może wygrać wybory prezydenckie

bitcoin-btc

Javier Milei to polityk i kandydat, który bez wątpienia lubi kryptowaluty. Milei, który reprezentuje ugrupowanie La Libertad Avanza (Nowoczesna Wolność), odniósł niespodziewane zwycięstwo w prawyborach na prezydenta Argentyny


Jego głównym celem jest wprowadzenie radykalnych zmian w systemie politycznym i gospodarczym tego kraju. 

Zmiana politycznego krajobrazu

Po przeliczeniu 90% głosów, Milei uzyskał 30,5% poparcia, zostawiając w tyle inne polityczne frakcje – główną konserwatywną opozycję oraz rządzącą koalicję peronistów, które zdobyły odpowiednio 28% i 27% głosów. Jego wynik bez wątpienia jest wyraźnym sygnałem rosnącego niezadowolenia Argentyńczyków z obecnej sytuacji politycznej w kraju. Obecnie inflacja wynosi tam ponad 116%! 

Jaka jest nowa wizja dla Argentyny?

W swoim przemówieniu po wyborach Milei podkreślił, że”

Jesteśmy prawdziwą opozycją. Nie możemy zmienić Argentyny stosując dotychczasowe mechanizmy, które po prostu zawiodły.

Jego kampania obiecuje zerwanie z tradycyjnymi narracjami politycznymi.

Pro bitcoinowy kandydat zmienia finanse Argentyny 

Wzrost popularności Milei w argentyńskiej polityce sygnalizuje potencjalną zmianę w roli bitcoina w gospodarkach Ameryki Południowej. Sam polityk jest głęboko zakorzeniony w austriackiej szkole myśli ekonomicznej i identyfikuje się jako anarcho-kapitalista. Jednocześnie postrzega on bitcoina jako narzędzie przeciwdziałania praktykom centralnych systemów finansowych. Co ciekawe – w jednym z wywiadów stwierdził, że: 

Bitcoin reprezentuje powrót pieniądza do jego pierwotnego twórcy – sektora prywatnego. Bitcoin posiada algorytm, przez który pewnego dnia osiągnie maksymalną ilość i nie będzie go więcej. W związku z tym może konkurować z innymi walutami.

Wizja ekonomiczna Milei

Milei jest przeciwny taktykom manipulacyjnym rządów i banków centralnych, zwłaszcza ich kontroli nad środkami płatniczymi. Twierdzi, że oba organy wykorzystują kontrolę do popełniania oszustw podatkowo – inflacyjnych. W związku z tym chce radykalnie podejść do sprawy twierdząc, iż: 

Bitcoin jest naturalną reakcją przeciwko oszustom z banku centralnego i zmierza do tego, by pieniądz stał się znowu prywatny. […] W gospodarkach o wysokiej inflacji problem oszustw finansowych jest poważniejszy. Dlatego sugeruje, że można zaproponować zamknięcie banku centralnego.

To pokazuje, że Milei jest mocno nastawiony na unicestwienie klasycznego sektora bankowego. 

Podsumowanie

Zbliżające się wybory generalne w Argentynie staną się kluczowym momentem w historii politycznej tego kraju. Jeśli wizja Milei zostanie przekształcona w politykę, może to stanowić precedens dla innych krajów borykających się z wyzwaniami gospodarczymi w postaci inflacji i polityką banków centralnych. Jeżeli staniemy z boku sprawy, to możemy odnieść wrażenie, że Milei stanowi alter ego dla Genslera, gdyż chce on unicestwić klasyczną bankowość, a rozwinąć branże kryptowalut. Gensler natomiast chce zniszczyć kryptowaluty i upaństwowić finanse. Która strona osiągnie sukces? Przekonamy się niebawem. 

Jeśli chodzi o inne poglądy Milei to jest między innymi zwolennikiem wolności i uważa, że handel organami ludzkimi powinien być w pełni legalny, a globalne ocieplenie jest fikcją i planeta wcale nie zmaga się z tym problemem.

bitcoin-btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.