Gensler poleci ze stanowiska? Były komisarz SEC wskazuje, co może doprowadzić do jego zwolnienia | Wiadomości | CrypS.

Gensler poleci ze stanowiska? Były komisarz SEC wskazuje, co może doprowadzić do jego zwolnienia

Ron DeSantis i zakaz CBDC

Były urzędnik SEC, John Reed Stark, ma złe wieści dla Gary’ego Genslera. Jego dni na stołku szefa tej instytucji mogą być policzone.


Gary Gensler straci za rok swoją posadę?

Według byłego urzędnika SEC, Johna Reeda Starka, dalszy los rynku kryptowalut i samego Gary’ego Genslera zależy od tego, kogo Amerykanie wybiorą za nieco ponad rok na prezydenta. Jeżeli wskażą na Republikanina, na czele SEC stanie prokryptowalutowa urzędniczka.

Tą ostatnią jest komisarz Hester Peirce, często nazywana w branży “Crypto Mom” z powodu swojej sympatii do bitcoina. Zdaniem Starka SEC pod jej przywództwem będzie podchodził do regulacji w rozsądniejszy sposób, a rynek powinien “spodziewać się, że (…) większość wstrząsów SEC związanych z kryptowalutami zostanie gwałtownie zatrzymana”.

O którego polityka chodzi Starkowi?

Dziś w prawyborach prezydenckich liczy się wąska grupa kandydatów. W Partii Republikańskiej są to: były i być może przyszły prezydent Donald Trump, gubernator Florydy Ron de Santis czy senator Karoliny Południowej Tim Scott.

Trump wcześniej wypowiadał się o kryptowalutach w nieszczególnie przychylny sposób. W 2019 r. napisał na Twitterze:

Nie jestem fanem bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one praktycznie puste. Nieuregulowane aktywa kryptowalutowe mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania.

To narracja zgodna z tym, co o kryptowalutach mówiła np. sekretarz Hilary Clinton (Partia Demokratyczna) czy kongresmenka Maxine Waters, także z obozu Demokratów i również wrogo nastawiona do bitcoina.

Po drugiej stronie frontu stoi się m.in. wspomniany Ron DeSantis, który obiecał niedawno, że jeżeli tylko zostanie prezydentem, będzie „chronić” bitcoina. Chce też zakazać CBDC.

Podobne poglądy jak DeSantis ma Robert F. Kennedy Jr. To także kandydat na prezydenta, ale z Partii Demokratycznej. On z kolei przyznał, że kupił niedawno 14 bitcoinów. Po dwa wręczył każdemu swojemu dziecku. Ma on jednak małe szanse w wyścigu do Białego Domu, bowiem faworytem w prawyborach jest Joe Biden.

Ron DeSantis i zakaz CBDCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.