Chorzy psychicznie i przegrani - twórca topowej kryptowaluty atakuje maksymalistów bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Chorzy psychicznie i przegrani – twórca topowej kryptowaluty atakuje maksymalistów bitcoina

btc-bitcoin

Chociaż wiele osób inspiruje się postami maksymalistów bitcoina, to znajdą się również tacy, którzy są im całkowicie przeciwni. 


Billy Markus, to człowiek który współtworzył Dogecoina (DOGE) w 2013 roku jako formę rozrywki i projekt poboczny. Ostatnimi czasy wyraził on swoje zdanie na temat postawy maksymalistów bitcoina w mediach społecznościowych. Co o nich sądzi?

Komentarz na temat bitcoina

Markus skomentował filmik z udziałem maksymalisty bitcoina, Roberta Breedlove’a, który przeprowadzał wywiad z Jasonem Lowerym. W trakcie rozmowy Lowery chwalił pierwszą kryptowalutę, nazywając ją: 

Nie monetą, ale przyszłością wojny, przyszłością bezpieczeństwa oraz przyszłością ludzi zabezpieczających swoje dane. 

Wspomniał również o Elonie Musk i Marku Zuckerbergu, nazywając ich nowymi bogami i królami. Sam wydźwięk wypowiedzi wskazuje, że Markus nie jest nastawiony pozytywnie do ich działalności. 

Sposób promowania bitcoina przez maksymalistów

Podkreślić trzeba, że Billy Markus po prostu kpił z metod, jakimi maksymaliści bitcoina próbują przekonać nowe osoby do tego aktywa. Według niego ich przekaz brzmi następująco: 

Dołącz do naszej wyraźnie psychicznie chorej grupy, gdzie nie jesteśmy niczego pewni i lubimy przegrywać. 

Jaka jest postawa maksymalistów?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że maksymaliści bitcoina są znani z pogardliwego stosunku do branży kryptowalut (z wyjątkiem właśnie bitcoina). Coraz częściej zdarza się, że nazywają oni wszystkie inne kryptowaluty “shitcoinami”. Co gorsza – niektórzy z nich, zwłaszcza Max Keiser, nawołują do zamknięcia głównych giełd kryptowalut i uznania wszystkich altcoinów za papiery wartościowe. Nie dziwi zatem fakt, że osoby takie jak Markus nie są ich fanami. 

Początki i przyszłość Dogecoina

Markus i Jackson Palmer są twórcami pierwszej memicznej kryptowaluty, która była właśnie żartem na temat bitcoina. Ciekawostką jest, że  w styczniu ubiegłego roku Markus stwierdził, że zarobili na DOGE tak naprawdę niewiele pieniędzy. Zaznaczył przy tym, że nowe kryptowaluty właśnie o memicznym charakterze są jedynie tworzone dla pieniędzy. Z tych właśnie powodów nie zamierza on rozwijać dogecoina do kategorii nowego produktu, bądź zakładać kolejnego projektu. Jednocześnie jego krytyka maksymalistów jest smutnym odbiciem rosnącej polaryzacji w tej branży.

btc-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.