Chorzy psychicznie i przegrani – twórca topowej kryptowaluty atakuje maksymalistów bitcoina

btc-bitcoin
W tym poście:
Bitcoin
-3.57%
Dogecoin
-5.43%

Chociaż wiele osób inspiruje się postami maksymalistów bitcoina, to znajdą się również tacy, którzy są im całkowicie przeciwni. 


Billy Markus, to człowiek który współtworzył Dogecoina (DOGE) w 2013 roku jako formę rozrywki i projekt poboczny. Ostatnimi czasy wyraził on swoje zdanie na temat postawy maksymalistów bitcoina w mediach społecznościowych. Co o nich sądzi?

Komentarz na temat bitcoina

Markus skomentował filmik z udziałem maksymalisty bitcoina, Roberta Breedlove’a, który przeprowadzał wywiad z Jasonem Lowerym. W trakcie rozmowy Lowery chwalił pierwszą kryptowalutę, nazywając ją: 

Nie monetą, ale przyszłością wojny, przyszłością bezpieczeństwa oraz przyszłością ludzi zabezpieczających swoje dane. 

Wspomniał również o Elonie Musk i Marku Zuckerbergu, nazywając ich nowymi bogami i królami. Sam wydźwięk wypowiedzi wskazuje, że Markus nie jest nastawiony pozytywnie do ich działalności. 

Sposób promowania bitcoina przez maksymalistów

Podkreślić trzeba, że Billy Markus po prostu kpił z metod, jakimi maksymaliści bitcoina próbują przekonać nowe osoby do tego aktywa. Według niego ich przekaz brzmi następująco: 

Dołącz do naszej wyraźnie psychicznie chorej grupy, gdzie nie jesteśmy niczego pewni i lubimy przegrywać. 

Jaka jest postawa maksymalistów?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że maksymaliści bitcoina są znani z pogardliwego stosunku do branży kryptowalut (z wyjątkiem właśnie bitcoina). Coraz częściej zdarza się, że nazywają oni wszystkie inne kryptowaluty „shitcoinami”. Co gorsza – niektórzy z nich, zwłaszcza Max Keiser, nawołują do zamknięcia głównych giełd kryptowalut i uznania wszystkich altcoinów za papiery wartościowe. Nie dziwi zatem fakt, że osoby takie jak Markus nie są ich fanami. 

Początki i przyszłość Dogecoina

Markus i Jackson Palmer są twórcami pierwszej memicznej kryptowaluty, która była właśnie żartem na temat bitcoina. Ciekawostką jest, że  w styczniu ubiegłego roku Markus stwierdził, że zarobili na DOGE tak naprawdę niewiele pieniędzy. Zaznaczył przy tym, że nowe kryptowaluty właśnie o memicznym charakterze są jedynie tworzone dla pieniędzy. Z tych właśnie powodów nie zamierza on rozwijać dogecoina do kategorii nowego produktu, bądź zakładać kolejnego projektu. Jednocześnie jego krytyka maksymalistów jest smutnym odbiciem rosnącej polaryzacji w tej branży.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->