Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.10.2023]

Kursy kryptowalut 13.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 października 2023 roku.


Spis treści:

To nie algorytm zawiódł przy depegu UST?

Oderwanie się kursu UST od dolara amerykańskiego w maju 2022 roku doprowadził do jednej z największych katastrof w historii rynku kryptowalut. Straty wyceniono wtedy na ponad 40 miliardów dolarów. Dotychczas wskazywano na to, że zawiódł algorytm, na którym oparty był stablecoin od Terra. Teraz jego twórcy wskazują na inny powód

Czytaj więcej: Terra oskarża zewnętrzną firmę o doprowadzenie do upadku jej stablecoina

Altcoiny przestały być sexy dla inwestorów

Dane od Glassnode wskazują na to, że inwestorzy przestali się interesować ryzykownymi aktywami. Czy na rynku kryptowalut ponownie zapanował strach, czy może chodzi o co innego? Traderzy z tego sektora wydają się być mocno wycofani i zachowują się, jakby chcieli przeczekać jakiś okres. Co ich jednak powstrzymuje przed działaniem?

Czytaj więcej: Co odstrasza traderów przed podejmowaniem ryzyka na rynku altcoinów?

Binance ogłasza rebrending i promuje swoją platformę społecznościową

Największa na świecie giełda kryptowalut celebruje rebrending ich serwisu Feed na Square – platformę społecznościową, na której możemy monetyzować publikowane przez nas treści oraz nawiązywać nowe kontakty z ludźmi z sektora Web3. Binance z tej okazji rozda trochę stablecoinów.

Czytaj więcej: Binance ma do rozdania 10 000 USDT! Dołącz do społeczności giełdy na jej platformie Square

SEC faworyzuje Ethereum?

Jeden z założycieli i dyrektor generalny Cardano – Charles Hoskinson – nie jest zbytnio fanem ETH i wielokrotnie dał temu wyraz podczas swoich różnych wypowiedzi czy też wpisów w social media. Programista kolejny raz poruszył temat tego, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mimo prób rozjechania po kolei wszystkich z branży kryptowalut jakimś dziwnym trafem omija rzeczy związane z etherem. Zdaniem Hoskinsona ekosystem Ethereum ma specjalne względy u tego regulatora. Z tym stwierdzeniem zdecydowanie nie zgodził się CTO Ripple – David Schwartz – który skrytykował go za jego wypowiedzi.

Czytaj więcej: O co chodzi z ETHGate? Dyrektor Ripple wścieka się na CEO Cardano

Hakerzy ukradli już ponad 12 miliardów dolarów w kryptowalutach

Nowy raport od the Money Monkers ujawnia przerażające dane dotyczące cyberprzestępczości w świecie cyfrowych aktywów. Okazuje się, że z roku na rok łupy hakerów z napadów na giełdy, mosty i zdecentralizowane platformy są coraz większe. W tym roku ich aktywność również nie spada, a co więcej, z danych we wspomnianym raporcie wynika, że co godzinę rabusie przejmuję ponad 200 tys. dolarów w kryptowalutach.

Czytaj więcej:  Hakerzy co godzinę zgarniają kilkaset tysięcy dolarów z kradzieży kryptowalut

Tether ma nowego prezesa

W firmie stojącej za największym na świecie stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej – USDT – zachodzą zmiany w składzie najwyższego zarządu. Od grudnia nowym dyrektorem generalnym zostanie dotychczasowy CTO firmy, czyli Paulo Ardoino, który i tak jest najbardziej reprezentatywną postacią tej marki. Jak przekazano w oficjalnym ogłoszeniu, ta zmiana wpisuje się kontekst tego, że Tether pracuje nad rozszerzeniem obszarów swoich działań. Firma jakiś czas temu zaczęła inwestować także w mining BTC oraz sektor sztucznej inteligencji.

Źródło: Coindesk

Piątek 13-stego wcale nie był taki pechowy dla BTC

Dziś jest dzień, w którym wszystkie przesądne osoby wypatrują zagrożeń z każdej strony i unikają wszystkiego, co może przynieść im pecha. Chociaż znane są przypadki tego, że 13-sty dzień miesiąca przypadający w piątek okazywał się tragiczny na tradycyjnych rynkach finansowych, to w przypadku pierwszej kryptowaluty wcale tak nie było. Co więcej, można by nawet stwierdzić, że był on przeważnie zapowiedzią nadejścia lepszych dni dla bitcoina.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 13.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.