Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 13.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 13 marca 2024 r.


Spis treści:


Kolejny dzień to kolejne ATH bitcoina

Wczoraj ogłoszono nowe dane dot. inflacji w USA. W związku z tym mamy dobrą i złą wiadomość. Z jednej strony Fed jest górą, ale z drugiej przegrywa. Jednakże wszystko wskazuje na to, że Jerome Powell i spółka niebawem zaczną ciąć stopy procentowe, a to może jeszcze bardziej umocnić bitcoina. A co do króla kryptowalut, to jego kurs znów wybił kolejne ATH.

Czytaj więcej: Bitcoin powyżej 73 000 USD! Kolejne ATH kryptowaluty, gdy inflacja w USA spada

Ethereum przeszło kluczowy hard fork. Jak zareagowała cena ETH?

Kolejny hard fork Ethereum wdrożony! Od teraz topowy blockchain oraz powiązane z nim sieci warstwy 2 powinny działać o wiele sprawniej i bardziej ekonomicznie. Ciekawe jak będą się zachowywały w najbliższym czasie ich natywne kryptowaluty na swoich wykresach cenowych.

Czytaj więcej: Najważniejszy od roku hard fork Ethereum wdrożony! Co należy wiedzieć?

W ciągu 6 miesięcy dojdzie do kryzysu podażowego bitcoina – alarmuje CEO CryptoQuant

Kurs bitcoina przebija kolejne rekordowe poziomy i nic nie wskazuje, by ta sytuacja w najbliższym czasie miała ulec zmianie. Wiadomo co napędza najnowszy rajd cenowy BTC, więc pozostaje pytanie, jak długo te wzrosty będą miały miejsce. Dyrektor generalny CryptoQuant wskazuje moment, w którym niedźwiedzie będą mogły znów pojawić się na rynku.

Czytaj więcej: Niedźwiedzie nie wrócą na rynek bitcoina do tego momentu – wskazuje CEO CryptoQuant

Projekt krypto łączy siły z Nvidią. Jego token wystrzelił do góry

Kolejny projekt z rynku blockchaina łączy siły z gigantem wspierającym rozwój sztucznej inteligencji (AI). Vanar Chain to sieć typu L1, która dzięki kooperacji z firmą Nvidia będzie mogła jeszcze bardziej rozwinąć technologicznie swój ekosystem. Choć dopiero dziś oficjalnie przekazano, że nowym partnerem projektu jest Nvidia, to już wczoraj można było się domyślić tego po zamieszczonej “tajemnicznej” zajawce. W następstwie tego ogłoszenia natywny token platformy mocno wyskoczył na swoim wykresie cenowym. Szykuje się potężna kolaboracja.

Czytaj więcej: Token do kupienia na Binance skacze w 24h o 115% po ogłoszeniu współpracy z Nvidią

ETF-y w USA notują 1 mld USD wpływów w 24h. Nic nie wskazuje, by ten poziom miał spadać

akby się ktoś zastanawiał skąd te wzrosty na wykresie cenowym bitcoina. Emitenci tego typu instrumentów finansowych robią wszystko, by przyciągnąć kolejnych inwestorów, co finalnie przynosi zamierzony efekt. Ponadto wszystko wskazuje na to, że rewolucja związana z ETF-ami na bitcoina dopiero się rozkręca.

Czytaj więcej: ETF-y na BTC notują nowy dzienny rekord wpływów! Analitycy mówią o wielkim sukcesie

Dogwifcoin (WIF) leci do Las Vegas!

Taka społeczność projektu krypto to wręcz skarb! Zorganizowano bowiem zbiórkę pieniędzy, by pokryć koszty reklamy popularnego memecoina na jednym z billboardów znajdujących się w Las Vegas, a cała akcja okazała się mega sukcesem.

Czytaj więcej: Hit memecoinów tej hossy będzie miał swoją reklamę w Las Vegas! Jego kurs wybił dziś nowe ATH

Kursy kryptowalut 13.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.