Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.02.2024]

Kursy kryptowalut 12.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 12 lutego 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina przebija 50 000 USD! BTC najwyżej od grudnia 2021!

Mamy to! Dziś po raz pierwszy od 27 grudnia 2021 roku kurs króla kryptowalut zaczynał się od piątki z przodu. Za nim oczywiście do góry podążyła cena ETH. Poziom 50 tys. dolarów jest tą psychologiczną barierą, o której przebicie BTC walczył praktycznie od początku roku i w końcu się udało.

Czytaj więcej: Cena bitcoina po ponad 2 latach wraca do poziomu 50 000 USD!

Rosja światową potęgą w miningu BTC

Rosja drugim krajem na świecie pod względem generowanego hashrate’u do wydobycia bitcoina. Mocarstwo zbudowało ogromną kopalnię w… Etiopii, gdzie ostatnio zjeżdża się coraz więcej chińskich firm miningowych, by prowadzić tam swoje działania.

Czytaj więcej: Rosja światowym liderem w wydobyciu bitcoina? To już się dzieje

Niedługo koniec sieci bitcoina jaką znamy?

W sieci BTC od ponad roku można robić już o wiele więcej niż tylko dokonywać transferu środków. W którym kierunku docelowo będą podążali deweloperzy pracujący przy tym blockchainie?

Czytaj więcej: Silne zmiany w ekosystemie bitcoina. Binance Research wskazuje przyczynę

Bybit ogłasza konkurs z fajnymi nagrodami dla traderów

Trzecia największa giełda kryptowalut zamierza hucznie świętować swoje 6. urodziny i w związku z tym ogłasza nietuzinkowy konkurs dla traderów! Jak celebrować, to z rozmachem.

Czytaj więcej: Wygraj bitcoina oraz iPhone’a 15 Pro w konkursie na tradera roku 2024 od Bybit!

Ktoś podszywa się pod znaną giełdę kryptowalut

Coraz większym problemem dzisiejszych czasów jest zjawisko phishingu, czyli namawianie kogoś do skorzystania z atrakcyjnej oferty podając się za znane osoby lub firmy. Dotyczy to także giełd kryptowalut i jak widać, jedna z topowych platform tego typu ma wielu nieuczciwych naśladowców.

Czytaj więcej: Kolejne kłopoty znanej giełdy kryptowalut. Ktoś się pod nią podszywa próbując oszukać inwestorów

Odblokowanie 32 altcoinów i kilka istotnych ogłoszeń w USA

Co tam w nowym tygodniu na rynku krypto i nie tylko? Oczywiście kolejna partia odblokowywania danej części podaży altcoinów, dość istotna aktualizacja w ekosystemie Avalanche oraz trochę ogłoszeń makroekonomicznych.

Czytaj więcej: Uwolnienie 210 mln USD w APT i ważny testnet AVAX. To nie koniec rewelacji!


Newsy z weekendu


Masz wolny 1 mln USD? Crypto.com ma dla Ciebie fajną ofertę

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie zamierza przyciągnąć na swoją platformę zamożnych inwestorów, by ci zdeponowali na niej miliony dolarów. W związku z tym oferuje członkostwo w elitarnym klubie “Prime”, który zapewnia jego członkom bardzo lukratywne opcje.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut Crypto.com stawia na bogaczy! Ich kampania „Prime” oferuje atrakcyjne benefity

To będą największe kryptowalutowe oszustwa w 2024 roku

Na co trzeba uważać? W nieco ironicznym stylu opisaliśmy najczęściej stosowane techniki przez oszustów, za pomocą których ci będą próbowali dobrać się do Waszych środków. Mimo wszystko potraktujcie ten artykuł poważnie, bowiem problem jest prawdziwy, a jego skala narasta.

Czytaj więcej: Jak stracić w tym roku wszystkie swoje kryptowaluty? Poradnik dla koneserów mocnych wrażeń

Super Bowl bez kryptowalut? Jednak pojawił się drobny akcent

Wczoraj odbyła się kolejna edycja Super Bowl, czyli najważniejszego wydarzenia sportowego w Stanach Zjednoczonych, jakim jest finał ligi futbolu amerykańskiego (NFL). Event ten można kojarzyć ze swego rodzaju fiestą, bowiem pojawiają się na nim światowej sławy artyści, którzy w przerwie meczowej grają swoje największe hity, a transmisję z tego wydarzenia oglądają miliony! To świetna okazja, by zaprezentować swoje produkty, a w poprzednich latach faktycznie tak było w przypadku giełd kryptowalut. Czemu jednak dziś już po reklamach firm z tej branży nie ma ani śladu? Co ciekawe, kamery TV uchwyciły postać Jacka Dorseya, który siedział obok Jay-Z w koszulce z wielkim napisem Satoshi.

Czytaj więcej: Dlaczego na Super Bowl nie ma już reklam kryptowalut? Jest kilka powodów

Vitalik Buterin zamierza zwalczać deepfake’i

Ostatnio co chwilę otrzymujemy doniesienia o kolejnych przypadkach wykorzystania czyjegoś wizerunku i skopiowania go w formie deepfake’a wygenerowanego przez AI. W społeczności kryptowalut dość często wykorzystuje się do tego postać Michaela Saylora z MicroStrategy, ale i Vitalik Buterin dwukrotnie pojawił się w sieci w formie deepfake’a. Teraz współtwórca Ethereum przedstawił swój koncept na to, jak bronić się przed tego typu oszustwami.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin pisze, jak bronić się przed deepfake’ami

ONZ bierze się za Lazarus Group

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wszczęła dochodzenie w sprawie grup hakerskich powiązanych z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną (KRLD). Jak wiadomo, ten cyberprzestępczy kolektyw ma na koncie kradzież ponad 3 miliardów dolarów w kryptowalutach na przestrzeni ostatnich 6 lat.

Czytaj więcej: ONZ prowadzi śledztwo w sprawie ataków hakerskich na giełdy kryptowalut

Kursy kryptowalut 12.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.