Cena bitcoina po ponad 2 latach wraca do poziomu 50 000 USD! | Wiadomości | CrypS.

Cena bitcoina po ponad 2 latach wraca do poziomu 50 000 USD!

bitcoin hossa byk

Największa z kryptowalut po raz pierwszy od grudnia 2021 roku osiągnęła poziom 50 000 dolarów. Ten przełomowy moment wywołał falę entuzjazmu wśród inwestorów i obserwatorów rynku. Inne czołowe wirtualne waluty, jak m.in. ether (ETH) podążają za BTC.


  • Bitcoin powrócił na poziom 50 000 dolarów wywołując entuzjazm wśród inwestorów,
  • Ethereum również rośnie, napędzane nadchodzącą aktualizacją i wzrostem zainteresowania NFT.

Najnowszy skok ceny bitcoina

12 lutego br. kurs BTC wzrósł do ponad 50 000 dolarów, co stanowi najwyższy poziom od ponad dwóch lat. To zdarzenie odnotowano tuż przed oczekiwanym kwietniowym zmniejszeniem nagrody blokowej BTC o połowę. 

wzrost kursu bitcoina na wykresie
Wykres BTC. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy wykazują podekscytowanie zarówno napływem środków do uruchomionych na amerykańskim rynku bitcoinowych ETF-ów spot, jak i perspektywą nadchodzącego halvingu, co skłoniło ich do zakupu kryptowaluty, napędzając jej cenę w górę. Jest to szczególnie ważne z perspektywy długoterminowej, ponieważ podaż BTC staje się coraz bardziej ograniczona. 

W związku z osiągnięciem poziomu 50 000 dolarów, inwestorzy zaczęli spekulować, że cena Bitcoina może sięgnąć niebawem historycznego szczytu wynoszącego 69 800 dolarów, odnotowanego 8 listopada 2021 roku. 

Co z Ethereum?

Druga co do wielkości kryptowaluta podąża śladami BTC. W ciągu ostatnich godzin wspięła się ona ponad poziom 2 600 dolarów za monetę. W podobnych okolicach kurs ETH był widoczny już w styczniu br., jednak wraz z resztą rynku doświadczył korekty. 

wzrost kursu ethereum
Wykres ETH. Źródło: tradingview.com

Obecnie wśród zwolenników Ethereum entuzjazm wzbudza nadchodząca aktualizacja Dencun, która ma wpłynąć m.in. na zmniejszenie kosztów transakcyjnych w warstwie drugiej (L2). Oprócz tego w sieci, do której przynależy ETH odnotowano wzrost zainteresowania kolekcjami tokenów niewymienialnych (NFTs). Tygodniowy wolumen sprzedaży NFTs wzrósł w jej przypadku aż o 99%. 

bitcoin hossa bykreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.