Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 11.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 października 2023 roku.


Spis treści:


Co powstanie z hybrydy sieci Bitcoina i EVM?

Sieć pierwszej kryptowaluty jest silna i na to można przytoczyć wiele niezaprzeczalnych przykładów. Jednakże jej użyteczność ogranicza się przede wszystkim do transferów peer-to-peer. Zdaniem dyrektora generalnego firmy Botanix Labs blockchain ten powinien przejść pewną rewolucję, by w pełni wykorzystać swój potencjał. To natomiast mogłoby przynieść pewne rozwiązania, dzięki którym cały ten ekosystem doświadczy pełnej adopcji ze strony największych podmiotów gospodarczych świata. Jaką wizję ma na to Willem Schroe?

Czytaj więcej: To rozwiązanie wprowadzi bitcoina do mainstreamu finansowego – sugeruje CEO Botanix Labs

Płynność BCH wzrosła bardziej niż w przypadku BTC

Platforma analityczna Kaiko opublikowała nowy raport dotyczący zmian płynności wśród topowych altcoinów w ostatnim kwartale. W obu przypadkach nie obyło się bez niespodzianek. Dane z przeprowadzonych badań mogą okazać się dość pomocne dla inwestorów.

Czytaj więcej: Szukasz altcoina z potencjałem wzrostu? Te projekty ostatnio odnotowały skok płynności

Binance ma w Brazylii łatkę pralni pieniędzy

No nie ma łatwo Binance w tym roku. Głośny konflikt z SEC w USA oraz tułaczka po Europie, to tylko część problemów, z jakimi mierzy się w ostatnim czasie ta giełda. Teraz kolejne państwo z jeszcze innego kontynentu wskazało palcem na CEO firmy typując go jako winnego wielu oszustw finansowych.

Czytaj więcej: Binance ma kłopoty. Kolejne państwo pozywa Changpeng Zhao o oszustwa finansowe

Większość nowych użytkowników ETH nie korzysta ponownie z tej sieci

Okazuje się, że decyzje podjęte przez deweloperów Ethereum w kwestii zmian, jakie zaszły na tym blockchainie, przynoszą odwrotny skutek. Czy sieć ta zaczyna tracić na swojej atrakcyjności? Tak bowiem wskazują dane z kilku raportów.

Czytaj więcej: Źle się dzieje w ekosystemie Ethereum. W ciągu roku sieć odnotowała spore straty

Kontakty futures to rozwiązanie, które warto znać

Na rynku kryptowalut można notować zyski nie tylko w przypadku, gdy kursy posiadanych przez nas cyfrowych aktywów idą w górę. W tym przypadku takie rozwiązanie oferują kontrakty futures, czyli jedne z najbardziej elastycznych instrumentów finansowych, jakie są dostępne dla inwestorów detalicznych. Jeśli nie jesteście do końca zaznajomieni z tym zagadnieniem, to ten artykuł powinien rozjaśnić Wam temat.

Czytaj więcej: Binance Futures – dlaczego warto inwestować w kontrakty terminowe?

”Kryptowaluty nie są niczym ważnym” – SEC zyskuje poparcie przeciwko Coinbase

Chociaż dotychczas szanse giełdy kryptowalut Coinbase na zwycięstwo w batalii prawnej przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydawały się całkiem spore, to teraz sprawa nie jest już taka prosta. Po stronie regulatora opowiedziało się kilka podmiotów jako bezstronni obserwatorzy, którzy podzielili się swoją opinią w sądzie. Ich zdaniem Coinbase się myli w wielu kwestiach, a to SEC ma rację wobec stawianych giełdzie zarzutów.

Czytaj więcej: Szanse Coinbase na zwycięstwo z SEC właśnie mocno spadły

Kursy kryptowalut 11.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.