Szukasz altcoina z potencjałem wzrostu? Te projekty ostatnio odnotowały skok płynności | Wiadomości | CrypS.

Szukasz altcoina z potencjałem wzrostu? Te projekty ostatnio odnotowały skok płynności

kryptowaluty inwestor

Według danych opublikowanych przez platformę analityczną Kaiko bitcoin cash (BCH) doświadczył najwyższego wzrostu płynności w trzecim kwartale 2023 roku ze wszystkich altcoinów 


Na swojej liście eksperci wyróżnili również trzy inne projekty, które w tym samym czasie wspięły się o co najmniej 5 pozycji w przedstawionym rankingu. Mowa tu o kryptowalucie stellar (XML), ethereum classic (ETC) oraz tron (TRX).

Te altcoiny doznały widocznego wzrostu płynności

Kilka dni temu analitycy z Kaiko opublikowali wpis na platformie X (dawnym Twitterze), w którym to wyróżnili wirtualną walutę stanowiącą hard fork bitcoina (BTC) z 2017 roku.

Okazuje się, że to właśnie bitcoin cash osiągnął największy progres, jeżeli chodzi o poprawę płynności w minionym kwartale tego roku. Co więcej, uwagę ekspertów przykuły również altcoiny tj. XML, ETC i TRX. W ich przypadku zmiany były na tyle duże, iż te wspięły się o co najmniej 5 pozycji w zaprezentowanym rankingu.

Należy wyjaśnić, iż pojęcie płynności odnosi się do zdolności rynku do absorbowania dużych zleceń kupna i sprzedaży po stabilnych cenach. Im większa głębokość rynku, tym mniejsza różnica między ceną, którą inwestor spodziewa się zapłacić, a ceną, którą faktycznie płaci. Ułatwia to dużym handlowcom realizację większych zleceń.

Inwestorzy szukający okazji inwestycyjnych wśród tzw. alternatywnych kryptowalut mogą rozważyć inwestycję w wyżej wymienione cyfrowe aktywa.

BCH wyprzedził nawet BTC

W przypadku bitcoina cash płynność w trzecim kwartale br. uległa poprawie o ponad 10% w stosunku do drugiego kwartału br. Tym samym przyćmił on nawet BTC.

Jeżeli chodzi jednak o sytuację na wykresie BCH, jego kurs porusza się w okolicy 213,62 dol. Z kapitalizacją przekraczająca 4,1 mld dol. zajmuje on 17 pozycję wśród największych kryptowalutowych projektów.

Od swojego rekordu cenowego z grudnia 2017 r., bitcoin cash potaniał o ponad 95%. W ciągu ostatnich 7 dni stracił zaś około 8% wartości.

Kryptowaluty, które najmocniej ucierpiały

Niestety trzeci kwartał 2023 r. nie był owocny dla wszystkich kryptowalut. Choć jedne widocznie zwiększyły swoją płynność, inne znacznie ucierpiały pod tym względem. W tym przypadku największy spadek odnotował avalanche (AVAX). Osunął się on aż o 11 pozycji.

Zbliżonymi stratami związanymi ze spadkiem płynności zostały dotknięte także następujące altcoiny: toncoin (TON), shiba inu (SHIB), OKB, unus sed leo (LEO) i cronos (CRO). Te zaś osunęły się w rankingu od Kaiko aż o 10 pozycji.

Warto zauważyć, że od czasu bankructwa firmy Alameda Research z listopada 2022 r. doszło do powszechnego spadku płynności rynkowej.

kryptowaluty inwestorreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.