Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 10.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 10 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Inflacja w USA powyżej oczekiwań. Bitcoin na tym może skorzystać

Wyniki CPI w USA za marzec ponownie okazały się wyższe niż prognozy analityków. Eksperci zaczynają obawiać się tego, że sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych zacznie się znów pogarszać, co jednak przełoży się wzrostowo na kurs bitcoina. Rezerwa Federalna stoi przed niełatwym wyborem co do stóp procentowych.

Czytaj więcej: Fed przegrywa z inflacją w USA. Co z obniżkami stóp procentowych?

Ethena nie skończy jak Luna (?) Szanse i zagrożenia projektu

Kilkukrotnie już pisaliśmy o uruchomionym niedawno projekcie Ethena i jej tokenie ENA powiązanym ze stablecoinem USDe. W komentarzach pojawiało sporo porównań do Luny i obaw, że finalnie skończy jak UST. Charles Edwards z Capriole Investments twierdzi natomiast, że mimo wielu podobieństw kryptowaluta ta może zaliczyć spory wzrost wartości w czasie tej hossy, a jej fundamenty uchronią ją przed rychłym upadkiem. Czy jednak ma rację?

Czytaj więcej: Ethena ma potencjał na wzrost 20x. Ekspert przekonuje, że nie skończy jak Luna

ETF-y na bitcoina w Hongkongu ruszą w tym miesiącu

Regulatorzy z Hongkongu to zupełnie inna para kaloszy niż amerykański SEC. Gdy ludzie Genslera robią wszystko, by tylko opóźniać tego typu instrumenty finansowe, to urzędnicy z tego azjatyckiego państwa-miasta jeszcze przyśpieszyli prace nad rozpatrywaniem otrzymanych wniosków.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina w Hongkongu wystartują na dniach! Taką informację przekazał Reuters

Te tokeny mogą zupełnie odmienić postrzeganie memecoinów

Kryptowaluty bazujące na popularnych memach robią niesamowitą furorę podczas tej hossy. W większości przypadków nawiązują one do postaci jakieś uroczego pieska, kota czy żaby. Na rynku są jednak i memecoiny, do których stworzenia inspirację stanowią nieco poważniejsze sprawy. Andrew Kang z Mechanism Capital uważa, że ten rodzaj cyfrowych aktywów może jeszcze narobić wiele szumu na rynku.

Czytaj więcej: Ten rodzaj memecoinów może osiągnąć gigantyczny sukces

Deweloperzy DAppsów muszą uważać, by nie trafić za kratki przez ten czynnik

Branża kryptowalut zna już wystarczająco dużo przykładów na to, że opracowanie danego oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym może skończyć się tragicznie dla jego kreatorów. Skąd więc mieć pewność, że za jakiś czas nikt nie zakłuje nas w kajdany z racji tego, że stworzyliśmy jakąś zdecentralizowaną aplikację?

Czytaj więcej: Jeśli nie chcesz trafić do więzienia, trzymaj się tych zasad. Rada dla programistów DApps

Dyktatorzy obawiają się bitcoina – mówi CSO Fundacji Praw Człowieka

Alex Gadstein – mówi o tym, dlaczego bitcoin jest zagrożeniem dla dyktatorów. Mężczyzna podzielił się swoimi obawami odnośnie działań niektórych rządów, by kontrolować w całości transfery tą kryptowalutą.

Czytaj więcej: KYC to narzędzie dyktatorów? Fundacja Praw Człowieka popiera bitcoina (BTC)

Kursy kryptowalut 10.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.