ETF-y na bitcoina w Hongkongu wystartują na dniach! Taką informację przekazał Reuters | Wiadomości | CrypS.

ETF-y na bitcoina w Hongkongu wystartują na dniach! Taką informację przekazał Reuters

Filip Dzięciołowski
ETF-y bitcoin Hongkong

Fundusze giełdowe (ETF-y) dla rynku spot bitcoina mogą otrzymać zielone światło od regulatorów z Hongkongu już w przyszłym tygodniu! Oznaczałoby to, że ten specjalny region administracyjny w Chinach stanie się pierwszą jurysdykcją w Azji, która zacznie oferować tego typu instrumenty finansowe.


  • Osoby zaznajomione ze sprawą, na którą powołuje się agencja Reuters, twierdzą że ETF-y dla rynku spot bitcoina w Hongkongu wystartują jeszcze w tym miesiącu,
  • Ponoć regulatorzy z tego państwa-miasta w ostatnich dniach przyśpieszyli prace nad rozpatrywaniem otrzymanych wniosków w tej sprawie.

Hongkong pójdzie śladami USA w kwestii ETF-ów?

Wygląda na to, że w ciągu jednego półrocza na rynku bitcoina wystartują spotowe ETF-y w dwóch państwa. Pierwsze rozpoczęły już swoją działalność równo trzy miesiące temu – 10 stycznia – w Stanach Zjednoczonych po zatwierdzeniu 11 wniosków przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Teraz śladami Amerykanów chcą pójść firmy z Chin Kontynentalnych, które w ostatnich dniach zaczęły składać wnioski za pośrednictwem swoich oddziałów w Hongkongu. W poniedziałek pojawiły się w mediach potwierdzone doniesienia, że swoje aplikacje złożyli tacy giganci, jak Harvest Fund oraz Southern Fund. Podmioty te zarządzają aktywami inwestorów o wartości 230 miliardów dolarów i 280 miliardów dolarów.

Stanowi to kolejny krok w adopcji największej z kryptowalut w Hongkongu po tym, jak w czerwcu 2023 roku to państwo-miasto otworzyło się na handel cyfrowymi aktywami. Przypomnijmy, że amerykańskie ETF-y na bitcoina odnotowały w ciągu pierwszego kwartału wpływ wynoszący aż 12 miliardów dolarów netto.

W międzyczasie kurs BTC podniósł się na swoim wykresie cenowym o 60%. Eksperci branżowi mówią o wielkim sukcesie tego przedsięwzięcia i że poziom sprzedażowy bitcoina pozytywnie zaskoczył Wall Street swoimi o wiele lepszymi wynikami debiutu niż w przypadku złota.

Czy Hongkong dołoży teraz swoją cegiełkę do bull runu, jakiego doświadcza rynek bitcoina?

Znaczenie funduszy ETF z Hongkongu jest dalekosiężne, ponieważ mogą one przynieść nowe globalne inwestycje, a także wynieść adopcję kryptowalut na nowy poziom

– komentuje Adrian Wang, dyrektor generalny Metalpha.

Reuters przekazał dziś powołując się na anonimowe źródła, że spotowe ETF-y na bitcoina mogą zostać uruchomione w Hongkongu jeszcze w tym miesiącu. Możemy podobno oczekiwać, że pierwsze złożone wnioski otrzymają zielone światło w przyszłym tygodniu.

ETF-y są przereklamowane?

Nie wszyscy jednak uważają, że zmasowany napływ środków od inwestorów instytucjonalnych w USA jest głównym wskaźnikiem hossy na bitcoinie.

Firma analityczna 10x Research napisała w swoim ostatnim raporcie, że od funduszy giełdowych skupujących bitcoiny o wiele bardziej przyczynił się do tego znaczy wzrost nowej podaży topowych stablecoinów.

Więcej o sprawie pisaliśmy w tym miejscu.

ETF-y bitcoin Hongkongreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.