Ten rodzaj memecoinów może osiągnąć gigantyczny sukces | Wiadomości | CrypS.

Ten rodzaj memecoinów może osiągnąć gigantyczny sukces

Jacek Walewski
Memecoiny

Memecoiny to nie bajka poważnych inwestorów. Trochę to bowiem obciach lokować kapitał w memy. Tyle że współzałożyciel Mechanism Capital, Andrew Kang, jest zdania, że w tym gronie piesków, żab i postaci z kreskówek jest nowy rodzaj memecoinów, zwanych „monetami kultury”. Te projekty, jak uważa, mają większą i realną wartość.


  • Memecoiny drożeją mocniej niż bitcoin czy ether, choć nie posiadają mocnych fundamentów,
  • Andrew Kang wskazuje na to, że są memecoiny, które mają wartość… kulturową.

Memecoiny na poważnie

O jakich memecoinach mowa? To projekty, które, jak to określa serwis Cryptointelligence, “zagłębiają się w głębsze wartości kulturowe, takie jak polityka, religia i styl życia”. No tak, brzmi to poważniej niż pieski, żabki i kotki. Przynajmniej jak ma się więcej niż 13 lat.

Wróćmy jednak do opinii Kanga. W poście na portalu X z 7 kwietnia zauważył on, że te kulturocentryczne memecoiny mogą okazać się ciekawszą inwestycją niż dogecoin czy shiba inu.

Społeczności wyznające silne wartości i tożsamość w naturalny sposób starają się nawracać innych na swoje przekonania i publicznie pokazywać, co najbardziej im się podoba w ich stylu życia

– napisał ekspert.

Ideologie tych społeczności mogą dotyczyć wyłącznie polityki, religii, dóbr konsumpcyjnych, sportu, sposobu życia lub mogą być mieszanką tego wszystkiego

– dodał.

Przytoczył tu szybki rozwój dwóch memecoinów opartych na Solanie. Chodzi o Jeo Boden (BODEN) i Doland Tremp (TREMP). To jego zdaniem wartościowe projekty. Są inspirowane Joe Bidenem i Donaldem Trumpem.

Sam BODEN zdrożał od 9 marca (dnia emisji) o ponad 700 000%, a jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 473 milionów USD.

memecoiny

TREMP może zaś pochwalić się kapitalizacją rynkową wynoszącą 73 miliony USD. Na wykresie nie radzi sobie jednak tak dobrze. Co innego jego odpowiednik – Trump – w sondażach, ale to temat na inny artykuł na innym portalu.

Wróćmy do meritum. Kang widzi też potencjał w memecoinach powiązanych z markami konsumenckimi, takimi jak ZYN i MOUTAI, w które zainwestowała jego firma, Mechanism Capital.

Nie takie memecoiny straszne?

Nie tylko Kang patrzy na sprawę w taki sposób. Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, w ogóle postrzega memecoiny (tak, wszystkie) jako „pozytywne” dla sieci blockchainów, bowiem, zwiększają na nich ruch.

Na koniec warto jednak zastanowić się, czy BODEN i TREMP mają faktycznie wartość. Moim zdaniem… nie. Oczywiście fakt, że pieski i misie zostały zastąpione przez polityków może i jest ok, ale… czy naprawdę to wiele zmienia? Sam nie zainwestowałbym w coś takiego ani centa.

Memecoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.