Ethena ma potencjał na wzrost 20x. Ekspert przekonuje, że nie skończy jak Luna | Wiadomości | CrypS.

Ethena ma potencjał na wzrost 20x. Ekspert przekonuje, że nie skończy jak Luna

Karolina Zawodnik
Ethena Luna

Charles Edwards (renomowany ekspert i założyciel Capriole Investments) określił projekt Ethena (ENA) mianem “Luny tego cyklu”, zwracając uwagę na jej solidne podstawy i zrównoważony model.


  • Ethena (ENA), okrzyknięta przez Charlesa Edwardsa “Luną tego cyklu”, zyskuje na wartości dzięki zrównoważonym podstawom i innowacyjnym rozwiązaniom,
  • Od swojego debiutu ENA odnotowała imponujący wzrost, znacznie przewyższając początkowe oczekiwania, co jest efektem strategicznego planu nagród oraz jej rosnącego ekosystemu.

Innowacyjne podejście Ethena do kryptowalut

Ethena Labs, twórca wirtualnej waluty ENA, poprzez wprowadzenie “Sezonu 2” swojego programu nagród, który zachęca użytkowników do blokowania tokenów na co najmniej siedem dni, zwiększył zaangażowanie i lojalność ze strony swojej społeczności. Taka strategia nie tylko sprzyja stabilności platformy, ale również wpisuje się w długoterminową wizję jej zrównoważonego wzrostu. 

Obok szybki rozwój stabilnej kryptowaluty USDe, która w ciągu zaledwie 100 dni osiągnęła podaż o wartości 2 miliardów dolarów, świadczy o dynamicznym rozwoju i rosnącym zaufaniu ze strony użytkowników.

Wyzwania i potencjalne ryzyka

Pomimo optymistycznych prognoz, nie można ignorować ryzyka związanego z inwestycjami w ENA. Różnice między ENA a jej poprzednikiem, Luna, są znaczące, mimo to pojawiają się obawy o trwałość tak wysokich stóp zwrotu. 

Potencjalne zagrożenia mają związek z ryzykiem związanym z tzw. oracle (usługą strony trzeciej, która łączy inteligentne kontrakty ze światem zewnętrznym, przede wszystkim w celu dostarczania informacji), likwidacjami, spreadem, współczynnikiem zabezpieczenia rezerw, powiernictwem, czy wypłacalnością wspomnianej kryptowalutowej platformy.

Zdaniem ekspertów, takich jak Andre Cronje z Fantom czy analitycy z eGirl Capital i Block Analitica, konieczne jest uwzględnienie tych wszystkich rzeczy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Przyszłość ENA 

Zdaniem niektórych członków branży wirtualnych walut ENA, pomimo ryzyka, oferuje unikalne możliwości wzrostu, oparte na solidnych podstawach ekonomicznych i innowacyjnym podejściu do nagradzania użytkowników. Strategiczne decyzje podjęte przez Ethena Labs, w połączeniu z zaangażowaniem społeczności i rosnącą popularnością stablecoina USDe, kreują obiecujące perspektywy dla tego projektu.

Należy jednak przypomnieć, że podobne pochwały otrzymywała również Luna, która finalnie poprzez swój upadek wyrządziła w branży wiele szkód, narażając swoich inwestorów na ogromne straty. Co więcej, miała ona poparcie u licznych znanych osobowości i przedsiębiorców z branży – chociażby dyrektora generalnego Galaxy Digital – Mike’a Novogratza.

Ethena Lunareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.