Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie 1.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 listopada


Spis treści:


Kurs Dogecoin (DOGE) przebija 0,15 USD po raz pierwszy od kwietnia

Kryptowaluta meme Dogecoin (DOGE) przekroczyła granicę 0,15 USD po raz pierwszy od kwietnia 2022 roku. Aktywo zyskało 29% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kapitalizacja Dogecoina przebiła też poziom 20 mld dolarów. Większość z 10 najlepszych aktywów odnotowała minimalne zyski w ciągu ostatnich 24 godzin. Po DOGE najlepiej poradził sobie BNB (+4,9%).

Czytaj więcej: Kurs Dogecoin (DOGE) przebija 0,15 USD po raz pierwszy od kwietnia


Gary Gensler gratuluje społeczności z okazji 14 rocznicy wydania białej księgi Bitcoina

Przewodniczący SEC – Gary Gensler pogratulował społeczności kryptowalutowej z okazji 14 rocznicy wydania Białej Księgi Bitcoina. Wywołało to mieszane reakcje użytkowników. Niektórzy użytkownicy dziękowali Genslerowi za uznanie przełomowej pracy Nakamoto. Wielu jednak zarzuciło mu trolling i hipokryzję, twierdząc, że tak naprawdę nie myśli o rozwoju branży kryptowalutowej.

Czytaj więcej: Gary Gensler gratuluje społeczności z okazji 14 rocznicy wydania białej księgi Bitcoina


W filmie dokumentalnym o historii rosyjskich finansów wspomniano o cyfrowym rublu

Szef rosyjskiego Ministerstwa Finansów – Anton Siluanov nazwał cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) interesującą pod względem wykorzystania do wydatków rządowych. Co ciekawe, opinię tę wyraził w filmie dokumentalnym „Historia finansów w Rosji”.

Czytaj więcej: W filmie dokumentalnym o historii rosyjskich finansów wspomniano o cyfrowym rublu


Bitcoin utrzymuje się powyżej 20 000, ale nadchodzi tydzień testu

Bitcoin i inne kryptowaluty odnotowały spadki na rozpoczęcie tygodnia, ale nadal utrzymują się powyżej kluczowych poziomów po wzrostach w zeszłym tygodniu. Kilka najbliższych dni będzie obfitować w decyzje banków centralnych, sprawozdań spółek i danych gospodarczych, co oznacza, że aktywa cyfrowe mogą podlegać większej zmienności.

Czytaj więcej: Bitcoin utrzymuje się powyżej 20 000, ale nadchodzi tydzień testu


Bank Pekao S.A. prezentuje stokenizowaną sztukę w świecie metaverse

Bank Pekao S.A., który niedawno stokenizował sztukę, teraz idzie o krok dalej i zaprezentuje NFT w metaverse. Tokeny z pracami Kai Renkas, wykonanymi na 25-lecie Bankowości Prywatnej Pekao S.A. będzie można zobaczyć w Galerii PeoPay – wirtualnej przestrzeni zlokalizowanej w ESKA World – pierwszym polskim środowisku metaversowym.

Czytaj więcej: Bank Pekao S.A. prezentuje stokenizowaną sztukę w świecie metaverse


Współtwórca MakerDAO znaleziony martwy w Puerto Rico

Współtwórca MakerDAO i DAI, 29-letni Nikolay Mukhgyan został znaleziony martwy w Puerto Rico. Według stróżów prawa, młody mężczyzna mieszkający w San Jose został porwany przez prąd 28 października rano na plaży Condado. Gdy go znaleziono, nie dawał żadnych oznak życia. Dzień wcześniej programista napisał na Twitterze kuriozalny wpis. Stwierdził w nim, że CIA i Mossad zamierzały “torturować go na śmierć”.


Web3 stracił w październiku 760 mln USD w 44 hackach

W październiku straty branży Web3 spowodowane 44 hackami wyniosły łącznie około 760,2 mln USD. Skumulowane szkody za rok zbliżyły się do 3 mld USD, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym – wylicza PeckShield.


Tether zaprzeczył twierdzeniom Bloomberga o przedłużającym się śledztwie w sprawie firmy

Tether, emitent USDT, zaprzeczył twierdzeniu Bloomberga, że dochodzenie w sprawie firmy trwa i zostało przekazane innemu zespołowi śledczemu. Bloomberg pisze, że śledztwo przejął prokurator Damian Williams z Manhattanu. –> źródło: Bloomberg


Społeczność Cosmos będzie głosować nad wprowadzeniem nowego systemu bezpieczeństwa

Twórcy Cosmos opublikowali propozycję wdrożenia nowego systemu bezpieczeństwa dla sieci bazowej projektu, zwanej Hub. W ramach nowego systemu zabezpieczeń zdecentralizowane aplikacje działające na sieciach dodatkowych Cosmos będą mogły polegać na walidatorach w sieci głównej. Innymi słowy, ich bezpieczeństwo będzie zapewnione przez główny blockchain projektu. –> źródło: bits.media

podsumowanie 1.11.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.