Bitcoin utrzymuje się powyżej 20 000, ale nadchodzi tydzień testu | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin utrzymuje się powyżej 20 000, ale nadchodzi tydzień testu

Mariusz Przepiórka
estonia

Bitcoin i inne kryptowaluty odnotowały spadki na rozpoczęcie tygodnia, ale nadal utrzymują się powyżej kluczowych poziomów po wzrostach w zeszłym tygodniu. Kilka najbliższych dni będzie obfitować w decyzje banków centralnych, sprawozdań spółek i danych gospodarczych, co oznacza, że aktywa cyfrowe mogą podlegać zmienności.


Cena Bitcoina utrzymuje się powyżej poziomu 20 000 dolarów. Największa kryptowaluta od początku września poruszała się w przedziale od 19 000 do 21 000 USD. Teraz jednak przed inwestorami intensywny tydzień, który może przynieść jeszcze większą zmienność kryptowalut i stanowić ryzyko dla BTC.

W warunkach pesymistycznych danych dotyczących inflacji, rosnących stóp procentowych i ryzyka recesji, kryptowaluty w 2022 roku stały się w dużej mierze skorelowane z akcjami. Szczególną presję wywarła zmiana postawy Rezerwy Federalnej, która postanowiła walczyć z inflacją za pomocą bardziej restrykcyjnych środków, w tym znacznie wyższych stóp procentowych.

Z tego względu wtorkowe i środowe spotkanie komitetu polityki pieniężnej Fed nabiera dużego znaczenia. Oczekuje się, że bank centralny zdecyduje o czwartej wysokiej podwyżce stóp procentowych, ale uwaga będzie skupiona na wypowiedzi przewodniczącego Jerome’a Powella na temat tego, kiedy i jak Fed może zastosować dalsze zacieśnianie polityki finansowej. Ogłoszenie decyzji będzie mieć miejsce o 19:00 czasu polskiego 2 listopada. 

Według projekcji z ostatniego posiedzenia Fed główna referencyjna stopa procentowa znajdzie się wprzedziale 4,25-4,5% do końca roku. To wskazuje, że nadejdą jeszcze dwie podwyżki o 1,25 punktu procentowego łącznie. Najprawdopodobniej czekają nas więc jedna podwyżka o 75 punktów bazowych, po której nastąpi wzrost o 50 pb.

Dane o zyskach firm wpłyną na wycenę

Dane o zyskach firm również będą wpływać na sentyment na rynku akcji, co może przełożyć się na kryptowaluty. Szczególnie interesujące dla branży będą wyniki Robinhood Markets ogłaszane w środę i Coinbase Global w czwartek.

Dane ekonomiczne amerykańskiego raportu o zatrudnieniu zakończą tydzień zapowiadający się bardzo emocjonująco dla inwestorów. Rynek uważnie obserwuje wiodące wskaźniki siły gospodarki w obliczu zmiany polityki Fed. Bank centralny nadal dąży do „miękkiego lądowania”, czyli kontrolowania inflacji bez wpędzania USA w recesję – dlatego wszelkie oznaki spowolnienia gospodarki mogą wpłynąć na przyszłe ruchy Fed.

najważniejsze wydarzenia makro z tego tygodnia
wydarzenia makroekonomiczne pierwszy tydzień listopada
Źródło: Makroprzegląd ForexRev
estoniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.