Gary Gensler gratuluje społeczności z okazji 14 rocznicy wydania białej księgi Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler gratuluje społeczności z okazji 14 rocznicy wydania białej księgi Bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowy

Przewodniczący SEC – Gary Gensler pogratulował społeczności kryptowalutowej z okazji 14 rocznicy wydania Białej Księgi Bitcoina. Wywołało to mieszane reakcje użytkowników.


31 października 2008 roku Satoshi Nakamoto, anonimowy twórca Bitcoina, opublikował dokument techniczny sieci. Według tweeta Gary’ego Genslera, publikacja tego dokumentu doprowadziła do innowacji i inwestycji w aktywa cyfrowe. Gensler wezwał więc firmy kryptowalutowe do zapewnienia inwestorom odpowiedniej ochrony przez kolejne 15 lat istnienia branży. Jego tweet zebrał ponad 8000 polubień i ponad 2500 komentarzy.

Trolling i hipokryzja?

Niektórzy użytkownicy dziękowali Genslerowi za uznanie przełomowej pracy Nakamoto. Wielu jednak zarzuciło mu trolling i hipokryzję, twierdząc, że tak naprawdę nie myśli o rozwoju branży kryptowalutowej. Niektórzy użytkownicy Twittera skrytykowali przewodniczącego SEC za odmowę zatwierdzenia uruchomienia bitcoinowego ETF, podczas gdy inni napisali, że przemysł kryptowalutowy nie podlega SEC, ponieważ Kongres nie dał agencji potrzebnych uprawnień.

Nawet adwokat John Deaton, który broni posiadaczy XRP w procesie sądowym SEC i Ripple, napisał do Genslera:

Przestań zachowywać się tak, jakbyś nie służył Satoshiemu z wezwaniem do sądu, gdybyś mógł.

Przewodniczący SEC jest często krytykowany przez uczestników branży za twarde podejście agencji do regulacji kryptowalut. Firmy kryptowalutowe wezwały SEC do nakreślenia jasnych zasad, których muszą przestrzegać. Gensler podkreśla jednak, że obecne przepisy są jasne i mogą być stosowane nie tylko do tradycyjnych finansów, ale także do kryptowalut.

Wcześniej przewodniczący SEC powiedział, że Ether może zostać skategoryzowany jako papier wartościowy po Merge, a ostatnio Gensler zakwestionował decentralizację rynku kryptowalut.

 

szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.