Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.06.2023]

Kursy kryptowalut 09.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Nadchodzi kolejny hard fork Ethereum

W tym roku blockchain Ethereum przejdzie jeszcze jedną ważną aktualizacją o nazwie Dencun. Ma ona na celu wdrożenie ulepszenia pięciu propozycji, które pochodzą od deweloperów projektu.

Czytaj więcej: Ethereum jeszcze w tym roku przejdzie kolejny hard fork

Binance.US zamyka się na FIATy

Amerykańskie ramię giełdy Binance poinformowało, że za kilka dni wyłączy całkowicie opcję depozytów w USD. Jest to spowodowane przez coraz większą presją regulacyjną ze strony SEC oraz tym, że od platformy zaczęli się odłączać ważni partnerzy z sektora bankowego. Giełda poinformowała o tym, jaki ma plan na dalsze działanie platformy z wyłączeniem walut fiducjarnych.

Czytaj więcej: Binance.US blokuje wpłaty w dolarach

Vitalik Buterin mówi o zagrożeniach dot. Covid-19

Współtwórca Ethereum i najpopularniejsza postać tego ekosystemu – Vitalik Buterin – angażuje się także w kwestie spoza rynku kryptowalut. Między innymi sponsoruje dzialania mające na celu zwalczanie koronawirusa Covid-19 oraz wspieranie krajów, które zostały najbardziej dotknięte jego skutkami. Teraz deweloper wypowiedział się o tym, co jest dużym zagrożeniem dla społeczeństwa w kwestii tego wirusa, bowiem może czekają nas jego kolejne pandemie.

Czytaj więcej: Czekają nas kolejne pandemie Covid-19? Vitalik Buterin może odegrać kluczową rolę w badaniach nad wirusem

Sprawa SEC poróżniła maksymalistów bitcoina

Postawmy sprawę jasno, skrajności i przesadny radykalizm to nie są dobre postawy. Często prowadzą do utracenia tempa w wyścigu za zmianami, jakie postępują w danej branży, dziedzinie, specjalizacji itp. Ortodoksyjni maksymaliści BTC, którzy uznają go za jedyną słuszną kryptowalutę, często nie akceptują reszty cyfrowych aktywów. Część z nich nawet pokusza się o stwierdzenie, że ETH, SOL, ADA i pozostałe topowe alcoiny to papiery wartościowe. A to jest argument, którego sztucznie używa SEC, by zawłaszczyć sobie kontrolę nad tym rynkiem. Jeden z członków społeczności kryptowalut posądził BTC Maxi o bycie sektą, a w sieci momentalnie wybuchła gorąca dyskusja.

Czytaj więcej: Maksymaliści bitcoina popierają działania SEC. Czy radykalni zwolennicy BTC stali się sekciarscy?

Mike McGlone dzieli się cenną obserwacją w kwestii ceny ETH

Znany dobrze w środowisku kryptowalut analityk Bloomberga – Mike McGlone – podzielił się swoimi prognozami w kwestii ceny etheru. Na swoim Twitterze napisał o tym, co może wpłynąć na wybicie kursu drugiej największej kryptowaluty. McGlone zwrócił uwagę na ważną korelację altcoinów z pewnym sektorem, przez co niebawem ETH może zdrożej powyżej poziomu 2 tys. dolarów.

Czytaj więcej: Ten czynnik może wybić cenę Ethereum powyżej 2000 USD – wskazuje analityk Bloomberga

Politycy USA wykorzystują AI do tworzenia deepfake’ów

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych dopiero za rok, jednakże już teraz zadeklarowani kandydaci prowadzą na swoich kanałach społecznościowych odpowiednie działania w tym celu. Jak to bywa w polityce, narzędzia do socjotechniki są różne. Jednakże negatywna propaganda, by ukazać oponentów w złym świetle jeszcze nigdy wcześniej nie była tworzona przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, aż do teraz… Kilku kandydatów pokusiło się o przedstawienie swoich politycznych przeciwników w wersji deepfake.

Czytaj więcej: Amerykański polityk wykorzystał sztuczną inteligencję, aby pogrążyć rywala

Znamy termin wejścia w życie ustawy MiCa

Ogólnoeuropejskie przepisy dotyczące sektora kryptowalut w postaci ustawy MiCa (Markets in Crypto Asset) wejdą w życie w dniu 30 grudnia 2024 roku. Część z nich zacznie już obowiązywać pół roku wcześniej. Czy MiCa sprawi, że branża cyfrowych aktywów w Europie będzie lepiej współdziałać z regulatorami niż ma miejsce na innych kontynentach?

Źródło: EU-lex .eu

CEO Coinbase podejrzany o insider trading

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła śledztwo w sprawie dyrektora generalnego giełdy Coinbase, Briana Armstronga. Chodzi o kwestię sprzedaży pakietu akcji, którego dokonał w dniu 5 czerwca. Dzień po tym SEC złożyło pozew sądowy przeciwko firmie, a jej akcje cenowe poleciały w dół o 20%. Komisja udaje, że jej pozew wcale nie miał wpływu na morale firmy, więc stwierdzono, że Armstrong zapewne wykorzystał poufne informacje do nielegalnego wzbogacenia się.

Źródło: NewsBTC.com

Wolumen obrotu na CEXach najniższy od 4 lat

Najnowszy raport od CCData pokazuje, że inwestorzy od kilku miesięcy coraz bardziej odchodzą od korzystania z scentralizowanych giełd. Poziom wolumenu obrotu w maju tego roku był o 15% mniejszy, niż w kwietniu. Topowe giełdy tracą mocno na dominacji na rynku kryptowalut, ale przekłada się to oczywiście na zwiększenie udziałów przez konkurentów.

Źródło: ccdata.io

Zuckerberg odpowiada na kontrowersje wokół Apple Vision Pro

Dyrektor generalny Meta skomentował różne doniesienia w kwestii specjalnego sprzętu firmy, który ma  wnieść zupełnie nową jakość w adaptacji wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Gogle Apple Vision Pro wywołały spore poruszenie w sieci ze względu na wysokość ich ceny. Firma także dała do zrozumienia, że zamierza rzucić wyzwanie podmiotom z sektora metaverse.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 09.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.