Binance.US blokuje wpłaty w dolarach | Wiadomości | CrypS.

Binance.US blokuje wpłaty w dolarach

BNB Chain binance

Atak amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Binance zaczyna mieć swoje bardzo negatywne konsekwencje. Nie chodzi tylko o (zapewne tylko chwilowy) spadek kursu bitcoina. Okazuje się, że giełda przestaje akceptować wpłaty w dolarach. Wkrótce nie będzie też pozwalała na wypłaty w USD. To efekt zakończenia współpracy z platformą przez banki.


Problemy Binance

Binance.US, czyli amerykański oddział Binance, ogłosiło właśnie, że w związku z wycofaniem się ze współpracy z nią kilku partnerów bankowych, wypłaty w walutach fiat zostaną zawieszone. I to już od 13 czerwca. Z kolei od dziś, czyli 9 czerwca, giełda nie przyjmuje wpłat w USD. Innymi słowy, spółka zależna największej na świecie giełdy kryptowalut jest odcinana od systemu bankowego.  Dodajmy, że jak na razie chodzi tylko o Binance.US. “Głównej” giełdy Binance problem ten nie dotyczy.

Czy dla inwestorów to zła wiadomość? I tak, i nie. W prosty sposób będą mogli operować na giełdzie za pomocą USDT, czyli stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim. Wpłaty i wypłaty za pomocą tej stabilnej kursowo kryptowaluty także będą możliwe. Tyle że zamiana na waluty fiat będzie już problematyczna. Przynajmniej na Binance.US. Konieczne będzie przeniesienie środków na inną giełdę lub kantor. Ewentualnie wypłata dolarów w bitomacie.

Czy to początek nowego trendu?

Czy to początek kluczowej batalii SEC z kryptowalutami – odcinania firm z branży od systemu bankowego? Istnieje takie ryzyko, choć jak na razie druga ofiara krwiożerczej komisji – Coinbase – nie doświadczyła takich problemów. A przynajmniej nie informuje o nich swoich klientów. W przypadku tej firmy sprawa z odcięciem od banków będzie trudniejsza, bowiem mamy do czynienia ze spółką giełdową (to zwiększa wiarygodność Coinbase).

Większym zagrożeniem byłoby masowe zamykanie banków firmom z rynku kryptowalut. Z czymś takim parę lat temu borykały się polskie giełdy. Ostatecznie przetrwały ten kryzys. Całkowite odcięcie branży od systemu bankowego wydaje się obecnie mało realne. W krótkim terminie kolejne takie ogłoszenia, jak dzisiejsze Binance.US, mogą jednak trząść posadami kryptorynku.

BNB Chain binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.