Ten czynnik może wybić cenę Ethereum powyżej 2000 USD - wskazuje analityk Bloomberga | Wiadomości | CrypS.

Ten czynnik może wybić cenę Ethereum powyżej 2000 USD – wskazuje analityk Bloomberga

ethereum-eth-ether

Druga co do wielkości kryptowaluta handluje od dłuższego czasu w okolicy 1,8 tys. dolarów. Mike McGlone stwierdził w swojej najnowszej analizie dot. kursu etheru (ETH), że może on przekroczyć 12-miesięczny poziom oporu w postaci 2 tys. dol. za jedną monetę.


Historycznie korelacja między wirtualnymi walutami a akcjami technologicznymi utrzymywała się wysoko. Szczególnie widoczne było to w czerwcu 2022 r., kiedy towarzyszyła temu presja makroekonomiczna. Wobec tego analityk z Bloomberga spekuluje, iż zależność ta może nadal być silna w II kwartale br..

Ethereum z szansą na przebicie 2 tys. dolarów 

Mike McGlone zwrócił szczególną uwagę na to, że ether wykazuje niezdolność do utrzymania się ponad poziomem 2 tys. dol. stanowiącym opór, mimo osiągnięcia 52-tygodniowego maksimum przez indeks giełdowy Nasdaq 100. Przekroczenie tej linii mogłoby popchnąć kurs ETH w górę. 

Podczas gdy największa z kryptowalut – bitcoin (BTC) – jest postrzegana przez wielu ekspertów jako “cyfrowe złoto”, altcoiny porównują oni często do akcji spółek technologicznych. W ten sposób postrzega je chociażby słynny inwestor – Bill Miller – twierdząc, iż są one niczym “aktywa wysokiego ryzyka”. 

W chwili pisania tego tekstu ether handluje w pobliżu 1,8 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin doznał on niewielkich zmian cenowych, które nie przekroczyły nawet 1%. W zakresie 7-dniowym cena ETH oscylowała między poziomem 1 780 dolarów, a 1 912 dolarów.

Wykres cenowy ETH/USDT na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Kryptowaluty pod presją regulatorów

Ceny czołowych kryptowalut, w tym BTC i ETH znacznie ucierpiały w ostatnim czasie ze względu na pozwy, jakie wystosowała amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w stronę głównych giełd kryptowalutowych – Binance i Coinbase

Choć na rynku wirtualnych walut zagościł strach, emocje wśród inwestorów szybko stały się neutralne. Ruch ze strony SEC nie powinien nikogo dziwić, ponieważ agencja ta pod przewodnictwem Gary’ego Genslera od dawna powtarzała, że tylko BTC można potraktować jako towar, a reszta wirtualnych walut to niezarejestrowane papiery wartościowe

W pozwie przeciwko dwóm platformom kryptowalutowym SEC wymienił szereg altcoinów oferowanych w usługach związanych ze stake’owaniem jako papiery wartościowe. Co ciekawe, pominął tym razem projekt Ethereum. W obecnym roku regulator ten uderzył jednak w giełdę wirtualnych walut Kraken. Stwierdził on bowiem, iż poprzez swój program stake’owania ETH oferowała ona inwestorom z USA niezarejestrowane papiery wartościowe. Platforma ta przeszła z SEC na ugodę, godząc się na zapłatę kary oraz likwidując wspomnianą usługę. 

ethereum-eth-etherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.