Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 06.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 października 2023 roku.


Spis treści:


Nie wykorzystacie naszej giełdy! No pasarán

W ostatnim czasie hakerzy panoszą się po cyberprzestrzeni, jak im się podoba. Przy okazji i kradną, gdzie tylko nadarzy się okazja, a potem piorą cyfrowa aktywa za pośrednictwem mostów umożliwiających ich dywersyfikacje na różne blockchainy lub używając zdecentralizowanych giełd (DEX-ów). Właśnie dziś jedna z takich platform oficjalnie zawiesiła swoje działanie i otwarcie poinformowała, że hakerzy u niej ułatwiać sobie drogi ucieczki nie będą.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut zawiesza działanie, by udaremnić złodziejom wypranie środków

SEC oberwie rykoszetem za atak na Elona Muska?

Nie jest to tajemnicą poliszynela, że SEC wszędzie szuka opcji na zasilenie budżetu państwa z milionowych kar nakładanych na przedsiębiorstwa za rzekome nieprzestrzeganie przepisów dot. papierów wartościowych. Teraz regulator zaatakował najbogatszego człowieka na świecie, jednakże ten odpowiedział mu jasnym przekazem, co uważa o jego działaniach.

Czytaj więcej: SEC pozywa Elona Muska! Miliarder od razu kontratakuje

Justin Sun kręci coś nielegalnego na boku?

Twórca Tron został posądzony o prowadzanie działań mających na celu wysysanie płynności z giełdy HTX (ex. Huobi). Specjalista ds. transakcji on-chain przedstawił dokładną analizę, na podstawie której wysunął oskarżenia przeciwko Sunowi. Trzeba przyznać, że to dosyć skomplikowane.

Czytaj więcej: Bitcoin maxi sugeruje, że Justin Sun jest oszustem

Hard fork Ethereum po latach okaże się tragiczny w skutkach?

Nie da się nie zauważyć, że nie wszyscy w społeczności kryptowalut przyjęli zmianę algorytmu Ethereum jako coś dobrego. Wiele osób twierdzi, że blockchain ten stał się wręcz scentralizowany w wyniku przejścia na algorytm Proof-of-Stake. Analitycy z banku JPMorgan przedstawili teraz szereg argumentów, dlaczego przyszłość tego ekosystemu może być zagrożona.

Czytaj więcej: Analitycy JPMorgan wróżą złą przyszłość Ethereum. Wskazują na negatywne skutki hard forków

Firmy płacą słono za AI, ale to nie cena jest problemem

Ponad 70% prezesów firm potwierdza, że wdrożenie technologii sztucznej inteligencji do ich struktur działania jest priorytetem, jeśli chodzi o inwestycje. Większość z nich zdaje sobie również sprawę, że AI może w pewnym momencie okazać się ”mieczem obosiecznym”. Problem leży jednak w tym, że ogromne nakłady finansowe są przeznaczane na pozyskiwanie nowych narzędzi, jednakże już dużo mniejszy procent środków idzie na szkolnie kadr z ich obsługi. Czy jednak w przyszłych latach może dojść do przesiewu siły roboczej?

Źródło: Decrypt

Cenna aktualizacja Solany dla zwolenników anonimowych transferów

Sieć Solany przeszła pomyślnie swoją aktualizację, dzięki której pojawiło się ulepszenie systemu wiedzy zerowej, co natomiast pozwala na większą anonimowość przy przeprowadzanych transakcjach. Chodzi dokładnie o opcję „przelewów poufnych”, które odnoszą się do transferu tokenów o standardzie SPL. Co więcej, najświeższa wersja tego blockchaina znacznie odciąża ram w komputerach walidatorów.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 06.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.