Giełda kryptowalut zawiesza działanie, by udaremnić złodziejom wypranie środków | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut zawiesza działanie, by udaremnić złodziejom wypranie środków

Karolina Zawodnik
Hakerzy

Zdecentralizowana platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami znana jako THORSwap podjęła środki zapobiegawcze, aby uniemożliwić przepływ nielegalnych funduszy w kryptowalutowych aktywach.


Ogłoszenie o tymczasowym zawieszeniu giełdy zostało wydane 6 października br. Decyzja ta zapadła po konsultacjach z organami ścigania, doradcami oraz radcami prawnymi.

Popularny DEX zawiesił działanie

Choć zdecentralizowane giełdy mogą wydawać się atrakcyjne dla cyberprzestępców, w rzeczywistości i one są w stanie udaremnić im przenoszenie nielegalnie zdobytych środków w wirtualnych walutach. Przykładem na to są kroki zapobiegawcze podjęte przez platformę THORSwap obsługiwaną przez wielołańcuchowy THORChain.

Przestępcy zwykle wykorzystują tego typu giełdy do przenoszenia funduszy między wieloma blockchainami, co pozwala im na zacieranie za sobą śladów. THORSwap wykrywając potencjalne nadużycie, postanowił nałożyć blokadę na nieuczciwego użytkownika.

Zgodnie z wydanym komunikatem skierowanym do inwestorów:

THORSwap pozostanie w tym trybie (konserwacji), dopóki nie zostanie wdrożone trwalsze i niezawodne rozwiązanie, aby zapewnić ciągłe bezpieczeństwo i integralność platformy

Reakcja użytkowników platformy THORSwap

Choć decyzja o tymczasowym wycofaniu wtyczki z platformy została przypisany temu, iż giełda ta chce służyć swoim klientom przez długi czas, większość użytkowników nie przyjęła jej z zadowoleniem. Co więcej, firma nie udostępniła większej ilości informacji związanych z trwającymi dochodzeniami i planami naprawczymi.

Hakerzy wyprali miliardy dolarów w kryptowalutach

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę analityczną Elliptic wynika, że w samym 2023 r. cyberprzestępcom udało się wyprać aż 7 miliardów dolarów za pośrednictwem DEX-ów, mostów krzyżowych oraz innych platform, na których nie obowiązuje KYC.

Ta oszałamiająca liczba przekroczyła oczekiwania ekspertów, iż do końca 2023 r. takie działania pochłoną 6,5 miliarda dolarów, a do 2025 r. może być to jedynie 10 miliardów dolarów. Co więcej, analitycy wskazali na ich rosnącą złożoność.

Hakerzyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.