Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 06.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 6 marca 2024 r.


Spis treści:


OpenAI odpowiada w wielkim stylu na pozew Elona Muska! CEO Tesli kłamie?

Niecały tydzień po tym, jak Elon Musk pozwał twórców ChatGPT, ci odpowiadają na jego główny zarzut dot. niedotrzymania warunków ich umowy. OpenAI zamieściło na swoim blogu treść wiadomości mailowych, które CEO Tesli wymieniał przed laty z Samem Altmanem i resztą zarządu. Okazuje się, że Muskowi zapomniało się o kilku sytuacjach z przeszłości.

Czytaj więcej: OpenAI publikuje e-maile, które Elon Musk wymieniał z Samem Altmanem. CEO Tesli hipokrytą?

Bitcoin zaliczył “Korektę ABC”? Twórcy Glassnode twierdzą, że to istotna formacja

Ostatnie dni dostarczyły nam prawdziwej paraboli na wykresie cenowym bitcoina. Od rajdu w stronę północy, który doprowadził do przebicia dotychczasowego ATH, po szybką korektę i kolejne wzrosty. Współtwórcy znanej platformy analitycznej są zdania, że jednak nic nie dzieje się przypadkiem, ani pod wpływem silnych emocji, jakie towarzyszą inwestorom, tylko wszystko przebiega zgodnie z danym cyklem. Panowie przedstawili dość ciekawą teorię.

Czytaj więcej: Oto potencjalny kierunek ceny bitcoina – twierdzą współzałożyciele Glassnode

Peter Schiff drwi z Michaela Saylora i prognozuje wielkie rzeczy dla rynku złota

Tak się złożyło, że zarówno bitcoin jak i złoto, osiągnęły wczoraj swoje nowe rekordy cenowe. Mark Cuban powiedział w telewizji, dlaczego wierzy bardziej w BTC. Peter Schiff natomiast skrytykował Michaela Saylora oraz wskazał, co czeka w najbliższym czasie rynek złota.

Czytaj więcej: Mark Cuban stawia na bitcoina (BTC), a Peter Schiff twierdzi, że ATH złota to dopiero początek jego hossy

Wyjaśniamy, dlaczego bitcoin tak szybko spadł po swoim ATH

Nie trzeba było długo czekać na korektę ceny bitcoina po tym, jak ta osiągnęła wczoraj swoje nowe ATH. Dlaczego jednak spadek nadszedł aż tak szybko i co dokładnie za tym stoi? No i najważniejsze pytanie, jak będzie się zachować kurs BTC w najbliższych dniach?

Czytaj więcej: Bitcoin spadł o 11% po swoim ATH. Czego możemy się spodziewać w następnych dniach?

Załap się na dwa airdropy od Binance

Topowa giełda kryptowalut łączy siły ze zdecentralizowaną platformą DODO, by nagrodzić użytkowników portfela Web3 od Binance. W ramach tego przygotowano specjalną akcję, w ramach której do zgarnięcia jest trochę tokenów. Szczegóły w artykule.

Czytaj więcej: Binance ogłasza nowy airdrop dla posiadaczy swojego portfela Web3

Bitcoin jest już wart więcej niż topowe korporacje. Przegonił Metę, kto następny?

Jak wiadomo, system działania Mety wczoraj kolejny raz zawiódł swoich użytkowników (najnowsze raporty donoszą, że wiele osób nadal nie odzyskało dostępu do swoich kont). Tego samego dnia największa z kryptowalut osiągnęła swoje nowe ATH, a jej kapitalizacja rynkowa przegoniła firmę Marka Zuckerberga.

Czytaj więcej: Bitcoin (BTC) przegonił Facebooka (Meta) pod względem marketcapu. Kto następny?

Automatyczne rozliczenie podatku od krypto na bazie API? Proszę bardzo!

Nieubłaganie zbliża się deadline w kwestii rozliczenia się z fiskusem z naszych transakcji dokonywanych z udziałem kryptowalut. Jak co roku, temat ten budzi wśród inwestorów wiele znaków zapytania i wątpliwości. Na szczęście z platformą rozliczkryptowaluty.pl sprawa nabiera banalnie prostego charakteru i wszystko staje się o wiele łatwiejsze. Co więcej, mamy dla Was specjalny kod rabatowy, który znajdziecie pod tym linkiem, który upoważnia Was do otrzymania aż 10% zniżki na skorzystanie z tego rozwiązania!

Czytaj więcej: Rozliczkryptowaluty.pl – narzędzie, z którym bez problemu rozliczysz podatek od kryptowalut

Kursy kryptowalut 06.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.