Bitcoin (BTC) przegonił Facebooka (Meta) pod względem marketcapu. Kto następny? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin (BTC) przegonił Facebooka (Meta) pod względem marketcapu. Kto następny?

Jacek Walewski
Bitcoin lepszy od Facebooka

Kapitalizacja rynkowa bitcoina przekracza obecną kapitalizację Mety (tak, Facebooka!). Innymi słowy, kryptowaluta stała się potężniejsza od jednej z największych firm świata!


  • Kapitalizacja rynkowa bitcoina przekroczyła kapitalizację Mety,
  • Wszystko dzieje się w sytuacji, gdy kryptowaluta przebiła na chwilę swoje ATH.

Bitcoin pokonuje Metę

Bezprecedensowy wzrost kapitalizacji rynkowej bitcoina następuje w ciekawym momencie. Po pierwsze, wczoraj udało się na chwilę przebić ATH. Po chwili nastąpił zwrot na południe, ale nie zmienia to faktu, że cyfrowy zasób jest obecnie rekordowo drogi.  Do tego według raportu Bank of America inwestorzy w ostatnim czasie wpompowali w akcje spółek technologicznych najwięcej kapitału od sierpnia ubiegłego roku.

Coraz bardziej widać, że traderzy ponownie chcą inwestować w nowe technologie i kryptowaluty. Napływ dolarów na rynek spółek technologicznych sięga 4,7 miliarda USD. Akcje takich firm jak Apple i Nvidia notują rekordowe, roczne wpływy.

Jak na tym tle wypada kapitalizacja rynkowa kryptowalut? Wspaniale! Przekroczyła poziom aż 2,5 biliona USD. I tak, branża rzuciła rękawicę Big Techowi i chce się z nim ścigać!

Kogo bitcoin musi jeszcze prześcignąć?

Na czele rankingu firm z największą kapitalizacją stoi Microsoft, którego wycena wynosi 3,085 biliona USD. Na drugim miejscu mamy Apple’a, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 2,711 biliona USD. Dalej znajduje się Nvidia (2,188 biliona USD) zyskująca dzięki rewolucji sztucznej inteligencji, która napędza popyt na chipy.

Warto też wyróżnić Saudi Aramco, państwowego giganta naftowego (2,023 biliona USD). Na niższych pozycjach znajdują się jeszcze m.in. Amazon (1,852 biliona USD) czy Alphabet, czyli spółka matka Google, z kapitalizacją 1,662 biliona USD.

Warto dodać, że wiele wskazuje na to, że bitcoin jeszcze trwale się nie zatrzymał i będzie dalej drożał. Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach 66 732 USD. Wczoraj na chwilę udało się przebić ATH.

Obecne spadki to tylko mała korekta. Na rynek wchodzi nowa grupa inwestorów, którzy zaczynają lokować kapitał w BTC za pomocą ETF-ów. Stąd obecny fenomen – przebicie ATH jeszcze przed halvingiem, który ma mieć miejsce dopiero za ok. 50 dni.

Bitcoin lepszy od Facebookareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.