Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.02.2024]

Kurs kryptowalut 06.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 6 lutego 2024 r.


Spis treści:


Monero (XMR) usunięte z Binance. Kurs tokena spada o ponad 25%

Potwierdziły się obawy dot. tego, że z największej na świecie platformy do handlu kryptowalutami zaczną znikać projekty skupiające się na prywatności. Dziś Binance podało datę wycofania kilku altcoinów ze swojej oferty, w tym czołowego tokena reprezentującego ten segment rynku. W następstwie tych doniesień jego kurs poleciał mocno w dół.

Czytaj więcej: Topowy altcoin oficjalnie wycofany z Binance. Kurs osiąga 5-miesięczne dno

KYC odchodzi do lamusa. Giełdy muszą znaleźć inny sposób weryfikacji klientów

Dziś system weryfikacji nowych użytkowników w formie znanej jako KYC (Know your Customer) jest stosowany praktycznie przez wszystkie scentralizowane giełdy kryptowalut. Wiele osób jest przeciwnych tego typu rozwiązaniom wskazując na ograniczanie naszej anonimowości, która jednak stanowi jeden z fundamentów tego rynku. Okazuje się jednak, że w miarę postępu technologii AI, proces ten da się sprawnie wyminąć.

Czytaj więcej: Koniec KYC na giełdach? AI wie, jak obejść ten wymóg

Sieć Solany przestała działać

Solana doświadcza swojej 11. awarii w ciągu ostatnich 2 lat. Wróciło stare fatum tego blockchaina, co znów zacznie rzucać cień wątpliwości w kwestii tego, czy jest on odpowiednim ekosystemem dla segmentu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Ostatni raz przestój w działaniu tego łańcucha miał miejsce równi rok temu, po czym zapewniano, że już podobne sytuacje nie będą miały miejsca. Jak widać, nie jest to do końca prawdą.

Czytaj więcej: Solana z pierwszą awarią od roku! Jedna z giełd zawiesiła już wpłaty i wypłaty tokenów z tego blockchaina

Binance podejrzewa swoich pracowników o insider trading

Binance w ostatnim czasie boryka się z serią poważnych kłopotów, które mocno szargają zaufanie do tej platformy. Jak nie pozew od mieszkańców Izraela, to podejrzenie kradzieży wrażliwych danych klientów, a teraz na dodatek okazuje się, że giełda ma wewnętrzny problem, który trzeba niezwłocznie rozwiązać.

Czytaj więcej: Binance ma poważny problem. Giełda oferuje 5 mln dolarów nagrody za pomoc w jego rozwiązaniu

Jaki portfel na kryptowaluty jest najlepszy? Przygotowaliśmy specjalny ranking

Zastanawiasz się na wyborem swojego pierwszego cyfrowego portfela na kryptowaluty? A może chcesz komuś pomóc w założeniu takowego lub podarować wersję sprzętową, która będzie przechować klucze do posiadanych aktywów? Dziś na rynku jest od groma walletów do wyboru, ale warto przyjrzeć się ich specyfice pod kilkoma względami. Dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalny ranking portfeli, dzięki któremu dowiecie się ogólnie jak działają, na jakie rodzaje się dzielą, jakie posiadają wady i zalety, który z producentów cieszy się najlepszą renomą i zaufaniem oraz (co najważniejsze), gdzie bezpieczeństwo naszych kryptoaktywów będzie największym gwarantem.

Czytaj więcej: Portfele kryptowalut – Jaki wybrać? Jak działają?

Wieloryby szykują się do wyprzedaży SOL

Kurs SOL cofnie się poniżej poziomu 90 dolarów? Generalnie byłaby to naturalna korekta i nic strasznego, a spora część traderów obstawia taki właśnie scenariusz w niedalekim czasie. Co więcej, dane on-chain wskazują na to, że niebawem token od Solany może właśnie doświadczyć pewnej presji sprzedażowej, która zepchnie jego kurs na południe.

Czytaj więcej: Kurs solany zagrożony spadkami. Te zachowania traderów na to wskazują

Dogwifhat pojawił się na Ethereum. Jak to możliwe?

Czy to jest już wyższy level oszukiwania na “nowych” projektach, które pojawiają się na rynku? Młoda gwiazda memecoinów, którą wskazuje się jako kandydata do przebicia zeszłorocznego sukcesu BONK, czyli topowego tokena wybijanego na Solanie, nagle pojawiła się na blockchainie Ethereum. Co ciekawe, jego start w tej sieci wygląda na ustawioną akcję, bowiem część adresów jakimś dziwnym trafem bardzo szybko wzbogaciła się na tej wersji kryptowaluty, po czym zrealizowała zyski.

Czytaj więcej: Właśnie tak się robi wałki na memecoinach!

Co środę można załapać się na fajną ofertę dot. Binance Earn

Jeżeli jesteście użytkownikami giełdy Binance i chcecie wyłapać okazję na dodatkowy zysk w ramach jej programu Earn, to śledźcie koniecznie ogłoszenia na jej blogu co środę w godzinach porannych. Będą się tam pojawiały limitowane oferty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla traderów.

Czytaj więcej: Kto pierwszy, ten lepszy. Binance prezentuje limitowane oferty dot. programu Earn

Kurs kryptowalut 06.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.