Kurs solany zagrożony spadkami. Te zachowania traderów na to wskazują | Wiadomości | CrypS.

Kurs solany zagrożony spadkami. Te zachowania traderów na to wskazują

Jacek Walewski
Solana [SOL]

Według konta na X WhaleAlert w dniu 5 lutego miały miejsce dwie duże transakcje z udziałem solany. Czy to zapowiedź krachu?


  • Kurs solany zacznie wkrótce spadać, jak sugerują ostatnie dane,
  • Ktoś wpłaca na Coinbase spore ilości SOL.

Kurs solany zacznie spadać?

WhaleAlert wskazał na to, że najpierw na giełdę Coinbase ktoś wpłacił aż 1,78 mln tokenów SOL. Kilka minut później na tę samą platformę wysłano jeszcze SOL o wartości 11,43 mln USD. Czy więc ktoś szykuje sporą wyprzedaż?

Jak obecnie wygląda sytuacja na wykresie kryptowaluty sieci Solana? Za 1 SOL płaci się nieco ponad 95 USD, co oznacza 1,4% spadku w skali doby i aż 7,6% w ciągu tygodnia.

Czy więc rok 2024 będzie przeciwieństwem swojego poprzednika? SOL w 2023 r. drożało, zaliczając m.in. skok z ok. 10 USD do 123,50 USD. Jednakże od początku roku SOL odnotowuje już spadek ceny o 10,70%.

Po ostatnich transferach SOL cena może spaść nawet poniżej 90 USD. Analiza stosunku pozycji długich do krótkich przeprowadzona przez AMBCrypto wykazała, że inwestorzy podzielają powyższe obawy

Wskaźnik ten mierzy liczbę długich pozycji w porównaniu do liczby krótkich pozycji. Wartości współczynnika powyżej 1 sugerują, że jest więcej pozycji długich niż krótkich. W tym przypadku inwestorzy oczekują wzrostu ceny aktywów. Jednak stosunek długich do krótkich pozycji SOL wynosi 0,93, co wskazuje, że ogólne nastroje są niedźwiedzie.

Dalsza ocena rynku instrumentów pochodnych wykazała, że 4 lutego doszło do wyraźnie większej likwidacji pozycji długich niż krótkich. W chwili pisania tego tekstu likwidacje longów wynosiły 1,82 mln USD, a likwidacje shortów – 1,44 mln USD.

Co może uratować SOL?

Solanę uratować może jednak bitcoin. Jeżeli główna kryptowaluta zacznie mocno drożeć, powinna pociągnąć za sobą w średniej perspektywie altcoiny.

Powodów do wzrostu mamy zaś parę. Po pierwsze ETF-y „pochłaniają” już więcej BTC niż „wyrzucają na rynek. Do tego Jerome Powell, czyli prezes Fedu, powiedział, że w tym roku spodziewa się pierwszych cięć stóp proc. Do tego dochodzi halving.

Gwałtowny ruch bitcoina na północ może początkowo doprowadzić do korekty kursów altów. Potem jednak i te ostatnie powinny zacząć mocno drożeć.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.