Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.09.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 04.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 września 2023 roku.


Spis treści:


Kłopoty w Binance: odchodzi kolejny ważny menager

Zdaje się, że sytuacja w Binance ulega coraz to większemu pogorszeniu. Firma traci kolejną ważną postać ze swojego zespołu. Kryzys w zarządzaniu czy tylko naturalna rotacja kadrowa? Czas pokaże, jakie skutki przyniesie ten ruch dla jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Czytaj więcej: Sytuacja Binance się pogarsza? Z firmy odchodzi kolejna kluczowa postać

Vitalik Buterin bierze odwet za słowa twórcy MakerDAO?

Współtwórca Ethereum postanowił sprzedać wszystkie swoje tokeny MakerDAO. Czy jest to reakcja i wyraz niezadowolenia za niedawne komentarze Rune’a Christensena w sprawie wyboru innej sieci zamiast jego jako inspiracji pod własny blockchain? Decyzje Buterina często mają znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin sprzedał wszystkie tokeny MakerDAO. Odwet za ostatnie słowa twórcy projektu?

ETF na cenę spot bitcoina w drodze, zapewnia były prezes SEC

ETF oparty na cenie spot bitcoina może wkrótce stać się rzeczywistością? Były przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest przekonany, że taki instrument finansowy otrzyma zielone światło w najbliższej przyszłości. Jeśli się to potwierdzi, może to być kolejny kamień milowy dla kryptowalut.

Czytaj więcej: ETF na cenę spot bitcoina powstanie! Zapewnia były prezes SEC

Changpeng Zhao: DeFi zdominuje klasyczne finanse

Założyciel i dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – podzielił się swoją wizją na najbliższą przyszłość rynku kryptowalut. Zdaniem Zhao, podczas następnej hossy sektor ten doświadczy ogromnego rozkwitu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Przedsiębiorca już teraz wskazuje na przykłady, jak tego rodzaju platformy potrafią przyciągnąć do siebie inwestorów.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao wskazuje trend, który może zaskoczyć w czasie kolejnej hossy

Ron DeSantis składa mocne obietnice wyborcze wobec BTC

Ron DeSantis, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, podzielił się swoim pakietem założeń i celów, które chciałby zrealizować w wypadku swojego zwycięztwa. Dokument o nazwie “Deklaracja Ekonomicznej Niepodległości” ma na celu promowanie innowacji i swobody w dziedzinie cyfrowych aktywów. Zadeklarował także poważne zmiany w strukturach Rezerwy Federalnej.

Czytaj więcej: Kandydat na prezydenta USA: usunę Jerome’a Powella ze stanowiska

CEO Gala Games pozywa wspólnika za kradzież 130 mln dolarów

Eric Schiermeyer, dyrektor generalny Gala Games, skierował pozew przeciwko współzałożycielowi firmy, zarzucając mu “wzorzec oszustwa” oraz kradzież majątku o wartości 130 milionów dolarów. Ten nie pozostawał mu dłużny i również złożył tego samego dnia akt oskarżenia przeciwko niemu zarzucając mu defraudację środków firmy. W czasie tak napiętego konfliktu los blockchainowej platformy gamingowej może wydawać się niepewny, stąd wartość jej natywnego tokena zaczęła spadać.

Źródło: The Block

Powstaje giełda papierów wartościowych oparta na blockchainie

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła plany stworzenia platformy do handlu tradycyjnymi aktywami, która ma działać w oparciu o technologię blockchain. Ma to przyspieszyć i uprościć procesy handlowe w światowym sektorze finansowym. Co ciekawe, twórcy deklarują, że projekt nie będzie miał absolutnie nic wspólnego z kryptowalutami.

Źródło: Finance Magnates

Milion adresów w sieci Shibarium. Ceny SHIB, LEASH i BONE jednak spadają

W niecały tydzień po restarcie sieci Shibarium, czyli blockchainie warstwy 2 od twórców SHIB, odnotowano w niej już 1 mln nowych walletów. Co więcej, twórcy projektu przekazali, że pracują nad kooperacjami z innymi mostami między blockchainami, by zapewnić użytkownikom jak najwięcej opcji w kwestii transferu środków. Jednakże kursy tokenów powiązanych z tym ekosystemem wciąż świecą na czerwono i zaliczają kolejne spadki.

Źródło: Blockchain News

Kursy kryptowalut 04.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.