Sytuacja Binance się pogarsza? Z firmy odchodzi kolejna kluczowa postać | Wiadomości | CrypS.

Sytuacja Binance się pogarsza? Z firmy odchodzi kolejna kluczowa postać

binance

Kolejny dyrektor wyższego szczebla postanowił opuścić znane przedsiębiorstwo kryptowalutowe, które w obecnym roku jest dość intensywnie atakowane przez regulatorów.


Nad giełdą kryptowalut założoną przez chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcę Changpenga Zhao wiszą czarne chmury. Straciła ona kolejną kluczową dla siebie postać wśród managerów. Tym razem odszedł od niej Mayur Kamat, który sprawował funkcję globalnego kierownika ds. produktów i projektów w Binance.

Binance traci kluczowego pracownika

Rezygnacja Mayura Kamata nastąpiła po tym, gdy pokład czołowej platformy kryptowalutowej opuścili również: Patrick Hillmann (były dyrektor ds. strategii w Binance), Matthew Price (starszy dyrektor ds. dochodzeń w Binance),  Steven Christie (starszy wiceprezes ds. zgodności w Binance) oraz Leon Foong (kierownik regionu Azji i Pacyfiku w Binance). 

Rzecznik Binance w oświadczeniu przesłanym do mediów potwierdził, że Mayur Kamat opuścił tę firmę po ponad roku i kilku miesiącach współpracy. Jednocześnie wypowiadając się w imieniu całego zespołu tego przedsiębiorstwa, podkreślił, że “jest on mu wdzięczny za pomoc w przeprowadzeniu tej giełdy przez niektóre z jej najbardziej gwałtownych wzrostów i życzy mu wszystkiego najlepszego”. 

Zanim Mayur Kamat dołączył do Binance w styczniu 2022 r., był on wiceprezesem ds. produktu w biurze podróży Agoda

Związek z niepewnością regulacyjną?

Według niektórych plotek odejście Mayura Kamata oraz kilku innych dyrektorów z Binance ma powiązania z wojną, jaką toczą z tą giełdą regulatorzy. Szczególnie niepokojące jest to, że została ona oskarżona o umożliwianie prania pieniędzy i wash trading. Do tego dochodzą zarzuty związane ze sprzedażą niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci niektórych usług związanych z altcoinami.  

Rezygnacja kluczowych osób może być także związana z reakcją Changpenga Zhao na doniesienia o dochodzeniu prowadzonym wobec Binance przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Chińsko-kanadyjski przedsiębiorstwa uznał bowiem, że jest to FUD (nieprawdziwa informacja, mająca wywołać zamieszanie wobec jego podmiotu). 

Mayur Kamat wskazał natomiast, że opuszcza Binance z powodów osobistych i przekazuje przywództwo w tej firmie liderom nowej generacji. Obok dodał, iż będzie dalej kibicował tej platformie.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.