Changpeng Zhao wskazuje trend, który może zaskoczyć w czasie kolejnej hossy | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao wskazuje trend, który może zaskoczyć w czasie kolejnej hossy

Redaktor: Albert Czajkowski
DeFi

Dyrektor generalny Binance – Changpeng „CZ” Zhao – ma ciekawe spojrzenie na rynek kryptowalut. Jest on bowiem zdania, że zdecentralizowane finanse (DeFi) mają większy potencjał niż scentralizowane rozwiązania. To tym bardziej zaskakujące, że CZ stoi na czele scentralizowanej platformy.


CZ: DeFi jest lepsze od CeFi

Podczas spotkania z internautami za pośrednictwem X Zhao wszedł na temat przyszłości DeFi.

Myślę, że im bardziej zdecentralizowana staje się branża [kryptowalut], tym lepiej

– powiedział szef scentralizowanego Binanace. Dodał, że docelowo to właśnie zdecentralizowane platformy do handlu cyfrowymi aktywami (DEX) będą w stanie obsługiwać większe wolumeny niż giełdy CeFi.

DeFi to przyszłość; wolumen waha się pomiędzy 5% a 10% wolumenu CeFi, co nie jest małą kwotą, […] następna hossa może równie dobrze sprawić, że DeFi będzie większe niż CeFi

– prognozował.

CZ mógł dojść do powyższych wniosków, bowiem widzi, co dzieje się na rynku. Po czerwcowych atakach SEC na scentralizowane giełdy Coinbase i Binance, średni wolumen obrotu na trzech największych zdecentralizowanych giełdach (DEX) wzrósł o 444% w ciągu 48 godzin. W momencie pisania tych słów całkowity wolumen obrotu na DEX w ciągu 24 godzin wynosił ok. 722 776 226 USD.

Wiele będzie więc zależało do dalszego rozwoju sytuacji. Jeżeli SEC będzie nadal atakować scentralizowane rozwiązania, kapitał faktycznie może być przesuwany w stronę DEX-ów. Inna sprawa, że ostatnie porażki sądowe Komisji chyba trochę stępiły zęby urzędników.

Pomijając powyższe i tak widać pewien korzystny dla DEX-ów trend. Inwestorzy venture capital przenoszą swoje środki z projektów CeFi, aby zwiększyć swoje inwestycje w projekty DeFi. Według analizy CoinGecko z 1 marca firmy inwestycyjne zainwestowały w DeFi w 2022 r aż 2,7 mld USD. To skok o 190% w porównaniu z 2021 r. Inwestycje w projekty CeFi spadły w tym samym okresie o 73% do 4,3 miliarda dolarów.

Problemy Uniswap

CZ podzielił się też swoją opinią na temat niedawnego oddalenia pozwu przeciwko zdecentralizowanemu protokołowi Uniswap. Wskazał, że to “niezwykle pozytywne, niezwykle rozsądne, logiczne” i ogólnie bardzo dobre dla rynku.

Przypomnijmy, że 30 sierpnia amerykański sąd federalny oddalił pozew zbiorowy przeciwko Uniswap oraz jego dyrektorowi generalnemu. Tenże został wniesiony przez powodów, którzy twierdzili, że stracili pieniądze w wyniku oszustw na tej zdecentralizowanej giełdzie kryptowalut.

Sędzia odrzucił sprawę, ponieważ, jak wskazał, Uniswap nie był w stanie zidentyfikować oszustów – nie miał takich technicznych możliwości.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.